Magyar Kupa: Gólgazdag meccsen hazai siker

A Diósgyőr Debrecenbe látogatott a Magyar Kupa elődöntő első mérkőzésén. A Loki a bajnokin 5-2-es vereséget szenvedett, így most adva volta lehetőség egy esetleges javításra. Tomislav Szivics a Kecskeméttel már megnyerte a Magyar Kupát, most új csapatával, a Diósgyőrrel hajt a kupasikerre.

Forrás: sport365.hu

Mindkét együttes félig-meddig csere csapattal játszott, a különbség a keretek között a mérkőzés elején még nem mutatkozott meg, de a későbbiekben már teljesen átvette az irányítást a hazai csapat. Az első 20 percben nem alakult ki komoly lehetőség, viszont a 21. percben nemhogy lehetőség, de gól is született. Szakály jobb oldali beadását két vendég védőt is elkerült, Volas eltörte a labdát, végül a kapu bal oldalába tartó lövés Seydi fejéről került a hálóba 1-0. 12 perccel később megszületett a második hazai találat is, Ferenczi adott be jobbról, Volas két védőjét megelőzve kapásból vágott a kapuba 2-0. Sokáig azonban nem örülhettek a kétgólos vezetésnek, hiszen 1 perccel később Grumics szépített. Gohér baloldali beadása Morozov fején megcsúszva került Grumicshoz, aki a kapusnak kötényt adva csökkentette a hátrányt. A 41. perc meghozta a debreceniek és a mérkőzés 4. gólját, Szakály egy kontra során 3 ember között tartotta meg a labdát, majd a 16-os előterében a kiugró Bódi elé passzolt, aki a ziccert nem elhibázva visszaállította a kétgólos hazai előnyt. A szünetben az állás 3-1. A továbbiakban komoly lehetőség már nem alakult ki, a DVSC próbálkozott 4 távoli lövéssel, ebből kettőt bravúrral hárított Rajics, a Diósgyőr a második 45 percben szinte helyzetet sem tudott kialakítani. A hajrá még két slusszpoént tartogatott, az ex-diósgyőri Tisza szerezte a 4. gólt a 86. percben. A hosszabbításban Elek szólózott, 4 embert kijátszva került az ötösön belülre, lövése Morozovon megpattanva jutott a hálóba. A visszavágót május 6.-án rendezik.

Debrecen – Diósgyőr: 4-2 (3-1)
G: Seydi (21.), Volas (33.), Bódi (41.) Tisza (86.) ill. Grumics (36.), Elek (91.)