NB1: Gyenge rangadó, MTK siker

Az MTK egy borzasztó mérkőzésen tartotta otthon a három pontot. A szünetben még döntetlenre állt a mérkőzés, viszont a második félidőben gyakorlatilag a semmiből megszerezték a győztes gólt, ezzel beérték a Ferencvárost a bajnoki versenyfutásban.

Forrás: nemzetisport.hu

Az első komoly helyzet a hazaiak előtt adódott, Vass jobboldali beadására Horváth érkezett, aki okosan a hosszúba akart fejelni, de Dibusz ujjheggyel mellé tolta a gólba tartó labdát. Az állóháborút az MTK törte meg a 25. percben, Kanta jobboldali szögletét három ferencvárosi védő is elnézte, a labda így eljutott Poór Patrikhoz, aki 5 méterről könnyedén lőtt a kapuba, 1-0. Két perccel később újabb gólt szerezhetett volna az MTK, de Pölöskey ziccerben nem tudott Dibusz esén túljárni. A kihagyott helyzet meg is bosszulta magát, Gera baloldali szögletére Lauth érkezett a hosszún, aki a kapu közepébe bólintott, 1-1. A szünet előtt még a Fradi előtt adódott egy nagy lehetőség, ismét Gera végzett el szögletett, a vendégek három alkalommal is gólt szerezhettek volna, de nem jártak sikerrel. A második félidőben a Ferencváros uralta a játékot, de komoly helyzetet nem tudtak kialakítani, az MTK pedig az egyetlen valamirevaló helyzetéből gólt szerzett. Kanta ugratta ki remekül Vass Patrikot a jobbon, aki az üresen befutó Horváth elé tálalt és könnyedén lőtt a hálóba, ez a gól három pontot ért a hazaiak számára, ezzel be is fogták a Ferencvárost.

MTK – Ferencváros: 2-1 (1-1)
G: Poór (25.), Horváth (80.) – ill. Lauth (29.)