La Liga: Bravúros Elche siker

Parádés meccset játszott egymással a Rayo és az Elche ma délben. Remek felvezetés volt ez az esti meccsek előtt így a déli órákban.

Előzetesen a hazai pályán játszó Rayo tűnt esélyesebbnek, ennek ellenére ők kerültek hátrányba, amikor Edu Albacar ballal hatalmas szabadrúgásgólt lőtt. 0-1. A fehér mezes hazaiak nem estek kétségbe, és a friss nyári szerzemény Gael Kakuta vezényletével egyenlítettek. Kakuta remek egyéni alakítás végén talált be, és egész meccsen remekül játszott. 1-1. A második játékrészben már a Rayo diktált, de az Elche lőtte a gólokat. Először Jonathas hagyta le védőit és lőtt szenzációs gólt. 1-2. A Rayo még többet kockáztatott, és végül meg is kapta a harmadikat, a 70. percben Mosquera ugyanis szintén hatalmas gólt rúgott. 1-3. Nagyon úgy tűnt hogy a meccs itt már véget is ér, ám a hajrában még büntetőhöz jutott a hazai csapat. Bueno bevágta, tehát gólpassza mellé gólt is lőtt, de ez sem volt elég a pontszerzéshez. 2-3. A Rayo dominált a találkozón, helyenként tetszetősen játszott, de az Elche szinte minden lehetőségével élni tudott.

Rayo Vallecano – Elche 2-3
G:Kakuta (45.), Bueno (91. büntető) ill. Albacar (37.), Jonathas (56.), Mosquera (70.)