BL: Továbbjutott a Porto, mert bírta a fehérorosz hideget – videóval

A Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában a Porto simán győzött a Bate vendégeként.

Bajnokok Ligája – Csoportkör

H csoport

Bate Boriszov – FC Porto 0-3 (0-0)
Boriszov Arena, 12.500 néző.
G: – ill. H. Herrera (56.), J. Martinez (65.), Tello (89.)

Bate: Chernik – Olehnovic, Gayduchik, Tubic, Mladenovic (Aleksievich 72′) – Volodko, Yablonski, Gordejchuk, Karnitskiy (Baga 67′), Volodko – Rodionov (Signevich 75′)
Porto: Fabiano – Danilo, Marcano, Martins Indi, Alex Sandro – Herrera, Casemiro, Torres – Quaresma (Tello 71′), Martinez (Quintero 90′), Brahimi (Adrian 83′)

A Porto végig uralta a mérkőzést, így megérdemelten győzött, és hozta a kötelezőt.
Az első félidőben gólcsend volt, sőt még nagy helyzetet sem lehetett feljegyezni.
A második játékrészben azonban összekapták magukat a portugálok és begyűjtötték a 3 pontot.
Az 56. percben Casemiro szerez labdát az ellenfél térfelén, majd lepasszolja Héctor Herrerának, ő pedig jó 20-22 méterről óriási gólt lő, 0-1!
Kilenc perccel később pedig Herrera egy gólpasszt is kioszt, a 16-oson belül kapott labdát, de nem tudott lefordulni, így a szemből érkező Jackson Martinez elé tálal, aki ballal kirúgja a jobb alsót, 0-2!
A 89. minutumban még a Barcától kölcsönben lévő Tello is beköszönt, ezzel alakult ki a 3-0-ás Porto siker!