Meglepetés Dorogon, hengerelt a címvédő, a Fradi és az Astra is

Kijött a múlt heti rossz teljesítményéből a Femina, amely némi meglepetésre győzni tudott a Dorog ellenében, miközben a címvédő MTK magabiztosan intézte el a Viktóriát, a Ferencváros kiütötte a Szegedet, az Astra pedig az Újpestet múlta felül nagy különbséggel.

Horváth-tripla okozta a Diófa vesztét

A Femina sokat köszönhet Molnár Eszter kapusnak… – fotó: a szerző

A hűvös idő ellenére is viszonylag sokan látogattak ki a Dorog és a Femina összecsapására, amely előtt sokan a hazaiakat látták esélyesebbnek, ámde végül csalatkozniuk kellett. A dorogi szurkolók a találkozó előtt megválasztották 2014 legjobbját. Az elismerést Nagy Ágnes érdemelte ki meggyőző teljesítményével, majd egy ünnepi kezdőrúgással indult a mérkőzés, amelyet megelőzött egy gyászszünet: Zuzana Cupajova nagypapája a héten hunyt el. Nem mondhatnánk, hogy megilletődötten kezdett a Femina, igaz az első két lehetőséget a Dorog hagyta ki. Előbb Ujvári robogott el a szélen, betörése után Molnár védett nagyot, majd Pintér lövését fogta magabiztosan a palotai kapus. Az első negyedóra végére kiegyenlítődött a játék, és egyre jobban ráérzett a ritmusra a fővárosi együttes, amit jelzett több szép megoldás is. Szeitl Szilvia a tizennegyedik percben kapott sárga lapja később nagyon sokba kerülhetett volna, de erről később. Alig félóra játék után kényszerű cserét kellett végrehajtania Herczku Istvánnak, miután Balogh Henrietta ütközött Gőbölös Gabriellával, előbbi lennmaradt a gyepen, később kiderült, súlyosabb a baj. Az ezúttal középpályást játszó védő bokája sérült meg. Ez azonban nem fogta meg a piros-fehéreket, akik Horváth Hanna révén szerencsés góllal szerezték meg a vezetést. Papp Petra nem tudta feltartóztatni a lendületes középpályást, aki a tizenhatosra érve, estében emelt a bal sarokba. A gól után próbált nyomást helyezni a Feminára a Dorog, nem sok sikerrel. Sőt, a szünet előtt nem sokkal Horváth megszerezte második gólját is egy bedobás utáni kavarodás közepette. A szünetben ugyan rendezte a sorokat Szabados György, de gyorsan jött a harmadik vendéggól. Görög szögletébe tette bele a lábát Horváth, onnan pedig a kapuba csorgott.

… és Horváth Hannának (jobbra). – fotó: a szerző

Érett tehát a kiütés, hogy mégsem lett nagyobb a különbség, arról Nagy Ágnes gondoskodott. Szeitl szabálytalankodott a tizenhatos előterében, és a játékvezető második sárga lappal kiállította a rutinos védőt. Ugye, a fentebb említett figyelmeztetés. A szabadrúgást nagy erővel a jobb sarokba zúdította Nagy. Sokszor fordulópontot jelent egy kiállítás, de nem ezen a délutánon. A hátralévő időben ugyanis hiába támadott többet a Dorog, Molnár Eszter eszén, és a palotai védelmen ezúttal nem tudott kifogni a piros-fekete támadósor. Húsz perccel a vége előtt Koch Fruzsina lépett ki, de Molnár remekül érkezett ki elé, majd a hajrában előbb Ujvári lőtt mellé egy kipattanót. A legvégén pedig a hosszú sérüléséből visszatérő Karina Andruskovával játszott össze Ujvári, de a szlovák lány önzetlenül visszapasszolta, a magyar csatár pedig meglepetésében csúnyán az égbe lőtt. Összességében megérdemelten nyert a Femina, mert egyrészt jobban koncentrált a kapu előtt, másrészt a kiállítás után célfutballal ölte meg a kreatív hazaiak játékát. A mérkőzés után Szabados György nem volt elkeseredve, sőt, inkább ajándéknak tekinti, hogy a nehézségek ellenére ilyen jól helyt áll csapata.

Dorog – Femina 1-3 (0-2)
Buzánszky Jenő stadion, 100 néző, vezette: Széplábi Gábor (Komáromi Norbert, Kunstár Péter)
Dorog: Farkas Katalin – Tenczel Csilla (Nagy Anita, 62.), Papp Petra, Tatai Krisztina, Cseh Katalin (Tari Tímea, 86.) – Benkő Mónika, Gőbölös Gabriella (Karina Andrusková, 62.), Pintér Violetta, Koch Fruzsina – Nagy Ágnes, Ujvári Izabella
Femina: Molnár Eszter – Lukács Ágnes (Tasnádi Rita, 89.), Gyöngyösi Réka, Szeitl Szilvia, Beke Adrienn, Lengyel Anita – Balogh Henrietta (Balogh Nikolett, 28.), Török Kitti, Horváth Hanna, Görög Zsófia – Bernhardt Barbara (Laky Andrea, 62.)
g.: Nagy Á. (58.) ill.: Horváth H. (30., 43., 56.)
s.: Horváth H. (75.), Lukács Á. (86.)
kiállítva: Szeitl (57., második sárga lappal)

Nagy-dupla, Pádár mesterhármas Szombathelyen

A látszat ellenére könnyedén nyert az MTK Szombathelyen. – fotó: vaol.hu/Tímár Gergely

Előzetesen nehéz mérkőzésnek ígérkezett az MTK szombathelyi vendégjátéka, ám a kék-fehérek végül rácáfoltak minden ilyentén feltételezésre, és magabiztosan ütötték ki a Viktóriát. A prímet ezúttal is Pádár Anita vitte, de Nagy Lilla is kellett a kiütéses sikerhez. Hozzá kell azonban tenni, hogy a Viktória fél órán keresztül jól tartotta magát, ám jött Tell Zsófia beadása, és Nagy Lilla a labdát közelről bekotorva megtörte a szombathelyi ellenállást. A vezető gólig is akadt több helyzete a fővárosiaknak, de vagy Földes Fanni védett, vagy az MTK támadói rontottak. A szünet előtt nem sokkal ismét villant a szőke középpályás, és már kettővel ment Medgyes Péter együttese. Bánfalvi Attila próbálta felrázni övéit, ám a második negyvenöt perc elején eldőlt minden lényegi kérdés. Szabó Zsuzsanna passzát Pádár Anita magától illetődően helyezte a hálóba, ezzel sorozatban tizedik idei meccsén – a tavalyi fináléval együtt immár tizenkét mérkőzést számlál a széria – volt eredményes, összességében pedig a tizenötödik gólját szerezte meg, majd tíz perc múlva újabb góllal jelentkezett, miután Vesszős beadását bólintotta a kapuba, a hajrához közeledve aztán végleg pontot tett a találkozóra a népszerű, örökifjú támadó. Hummel-Smuczer lécről lepattanó lövése éppen Pádár elé hullott, aki egy csel után lőtt Földes hálójába. Továbbra is száz százalékos teljesítménnyel áll Medgyes Péter csapata.

Viktória – MTK 0-5 (0-2)
Király Sportlétesítmény, 40 néző, vezette: Szabó II. Zoltán (Baranyai Éva, Lukács Lívia)
Viktória: Földes Fanni – Kun Barbara, Ferencsik Evelin, Heike Manhart, Harsányi Andrea – Szakonyi Emese, Marsai Nikoletta, Csidei Klaudia, Magyarics Zoé – Magyar Vanda (Kiss Zsófia, a szünetben), Széles Viktória
MTK: Szőcs Réka – Vesszős Mercédesz, Gál Tímea, Demeter Réka, Szabó Zsuzsanna (Diószegi Fanni, 62.) – Tóth Alexandra, Hummel-Smuczer Angéla, Tell Zsófia (Fogl Katalin, 72.) – Nagy Lilla (Csányi Diána, 55.), Pádár Anita, Palkovics Nóra
g.: Nagy L. (28., 41.), Pádár (53., 63., 79.)

Csepeli magabiztosság az Újpest ellen

Hazai környezetben Godvár Katalin (labdával) szerezte az első gólt. – fotó: utelabdarugas.hu (archív)

Remekül kezdte a z Újpest elleni összecsapást az Astra, igaz nehezen sikerült feltörni a lilák védelmét a csepelieknek. Az első percekben letámadott a rózsaszín-fekete egylet, amit egészen a félidő derekáig bírta a nyomást. Ekkor Godvár Katalin talált be, majd nyolc perccel később Megyes Ágnes is feliratkozott, majd újabb négy perccel később Rózsa Cecília is bizonyította, a gólszerzés sem áll messze tőle. A szünetben hárommal ment tehát a Dombó-leányság, amely a második félidőben is többet birtokolta a labdát, és bizony ezúttal is Bíró Barbara akadályozta meg a nagyobb verést. Bár Telek-Sümegi szinte a második játékrész kezdete után betalált, az Újpest is igyekezett felnőni a feladathoz, nem sok sikerrel. Bő huszonöt perccel a vége előtt Rózsa ismét betalált, végleg padlóra küldve a lila-fehéreket. A szépítő gólért hajtó IV. kerületiek erőfeszítéseit végül siker koronázta, Szabó Ilona öt perccel a vége előtt bevette Varga Luca kapuját, így valamicskét javítva az összképen. Ezzel a sikerrel ismét megelőzte a Dorogot a csepeli brigád.

Astra – Újpest 5-1 (3-0)
Csepel HFC pálya, vezette: Németh Keve (Bodor Marianna, Boros Zoltán)
Astra: Varga Luca – Megyes Ágnes, Vidács Krisztina, Pincze Gabriella, Molnár Judit – Godvár Katalin, Szabó Boglárka, Dominika Dikanová (Hatala Boglárka, a szünetben), Ács Noémi, Rózsa cecília – Telek-Sümegi Éva
Újpest: Bíró Barbara – Mogyorósi Zsuzsanna, Durkó Zita, Vígh Renáta, Kiss Fanni – Kiss Kitti, Bukor Fanni (Gálik Ágnes, 72.), Várkonyi Orsolya, Szabó Ilona – Mátyás Noémi, Nagy Szabina
g.: Godvár K. (22.), Megyes Á. (30.), Rózsa C. (34., 65.), Telek-Sümegi Éva (48.) ill.: Szabó I. (85.)
s.: Kiss K. (79.)

Nekik nyolc!

Mosdóczi Evelin (fehérben) elnyomhatatlan volt a Szeged ellen. – fotó: Jakab Tamás

Nem kegyelmezett a Ferencváros a Szegednek. Dörnyei Balázs együttese akár kétszámjegyű végeredményt is elérhetett volna, ha koncentráltabbak a lányok. Azonban ne legyünk telhetetlenek, hiszen így is maximálisan kiszolgálták a szurkolóikat a zöld-fehérek. Bő negyedóra kellett, hogy először kapituláljon a szegedi védelem, köszönhetően Mosdóczi Evelinnek. Három perccel később Krascsenics Petra helyezte el a játékszert Földesi Lilien kapujába, majd sokáig inkább csak helyzeteket láthattunk, azt is leginkább a Ferencváros részéről, majd a szünet előtt nem sokkal Zágor Bernadett növelte háromra a hazaiak előnyét. Ekkor még nem tűnt úgy, hogy a vége ennél is simább lesz. Aztán alig jöttek vissza a csapatok a folytatásra, Mosdóczi újabb gólt szerzett, szétzilálva a vendégvédelmet. Pár perccel később a csapatkapitány, Bognár Enikő is feliratkozott egy remek átlövéssel, és gólöröm gyanánt a mérkőzésre kilátogató Zeller Dóra nyakába ugrott. Két perc sem telt el, ismét rezdült a jobb sorsra érdemes Szeged hálója Zágor révén, ez viszont mindenképp sokkolta a piros mezeseket, ugyanis újabb két perc, újabb gól. Benak fejelt Földesi kapujába. A kegyelemdöfést Mosdóczi Evelin adta meg, aki a játékrész derekán meglőtte önmaga harmadik, csapata nyolcadik gólját. Ezzel el is lőtte minden puskaporát a zöld-fehér Hölgykoszorú, pedig még bő húsz perc volt hátra, de már nem erőltették a gólszerzést a IX. kerületiek. Magabiztos, látványos futballal szerzett fontos három pontot a Fradi.

Ferencváros – Szeged 8-0 (3-0)
Albert Flórián Sportközpont, vezette: Gál Péter (Zimonyi Péter, Vida Gábor)
Ferencváros: Németh Júlia (Samu Anna, 57.) – Nagypál Fatima, Bokor Adrienn, Manja Benak, Szabó Viktória – Bognár Enikő – Horváth Zsófia (Vőfély Noémi, 67.), Zágor Bernadett, Szabó Dorottya, Krascsenics Petra (Horváth Boglárka, 67.) – Mosdóczi Evelin
Szeged: Földesi Lilien – Patocskai Rita, Kardos Bernadett, nagy Dzsenifer – Szalai Ágnes, Lévai Nikolett – Végh Emese, Lipták Lilla, Kerekes Eszter (Guth Renáta, 55.), Dudás Diána – Papp Dorina
g.: Mosdóczi (16., 48., 67.), Krascsenics P. (19.), Zágor (45., 57.), Bognár E. (55.), Benak (59.)
s.: Kardos (66.)

Az állás:
1. MTK 30 p. (35-2), 2. Ferencváros 24 p. (44-10), 3. Astra 19 p. (23-11), 4. Dorog 18 p. (27-21), 5. Femina 12 p. (11-19), 6. Viktória 7 p. (19-29), 7. Újpest 5 p. (12-31), 8. Szeged 1 p. (3-51)

18 gólos: Pádár Anita (MTK)
11 gólos: Mosdóczi Evelin (Ferencváros)
10 gólos: Ujvári Izabella (Dorog)
9 gólos: Telek-Sümegi Éva (Astra)
8 gólos: Zágor Bernadett (Ferencváros)
6 gólos: Nagy Lilla (MTK)

A forduló csapata: Molnár Eszter (Femina) – Megyes Ágnes (Astra), Demeter Réka (MTK), Manja Benak (Ferencváros), Szabó Zsuzsanna (MTK) – Nagy Lilla (MTK), Horváth Hanna (Femina), Pádár Anita (MTK), Zágor Bernadett (Ferencváros), Rózsa Cecília (Astra) – Mosdóczi Evelin (Ferencváros)

Következik (11. forduló, november 29-30.):