FA-kupa: Hiába minden, Bogdán Ádámra nem volt ellenszere a Liverpoolnak!

Egy mérkőzéssel folytatódott az FA-kupa nyolcaddöntője, amelyen a Premier League szereplő Liverpool fogadta a Championship résztvevő, és szebb napokat látott Bolton Wanderers csapatát.

Kép forrása: football365.com  A magyar kapus volt a meccs hőse Liverpoolban

Kép forrása: football365.com
A magyar kapus volt a meccs hőse Liverpoolban

Liverpool – Bolton Wanderers (II.) 0-0 (0-0)

A két csapat utoljára 3 éve találkozott utoljára, akkor a Bolton hazai pályán nyerni tudott, ám azóta a kék-fehérek csak a Championshipben próbálkozhatnak, egyelőre nem sok sikerrel. A hazaiak a legerősebb összeállításukban léptek pályára, és ugyanez elmondható a Bolton csapatáról is, ahol Bogdán Ádámmal kezdődött a névsorolvasás. A fiatal magyar kapus mostanában ritkán kap lehetőséget, de ezúttal számított rá edzője. A Pool a Sterling-Lallana-Coutinho támadótrióval állt fel, és a kezdeti laposodást követően lassan rohamtempóba kapcsoltak, hogy lezárják a párharcot. Ám hiába minden próbálkozás a hármas részéről, mert ugyan a Bolton védelmén nem egy alkalommal könnyedén átvágtak, a végső állomás mindig Bogdán Ádám volt. A magyar kapus ezen a napon a régi formáját hozta, és ha a menedzsere is úgy gondolja ezután is megkapja majd a lehetőséget. Ha ezzel a produkcióval nem, akkor semmivel! A liverpooli lövések közelről, távolról jöhettek, Bogdán biztosan állt a lábán. A félidei 0-0 még meglepő is lehetett, ám a második félidőben magasabb fokozatba kapcsolt a hazai csapat. Brendan Rodgers próbált frissíteni a Markovic-Borini kettőssel, de sokra nem jutott vele a Pool menedzsere. Ezen az estén a hazai “Vörös Ördögöknek” nem jött be semmi, ami legfőképpen a mérkőzés emberének választott Bogdán Ádám bravúrjainak volt köszönhető. A magyar válogatott kapus ezen az estén is bizonyította, hogy lehet rá számítani, és csapatával együtt vastaps mellett hagyta el az Anfield Road gyepét. A 0-0-ás döntetlen után következik a visszavágó.