Serie A: Ligacsúccsal kapott ki a Lazio a Genoa ellen – eredmények, tabella

A Lazio hazai pályán szenvedett vereséget a Genoától, Stefano Pioli ráadásul duplán bosszankodhatott, ugyanis a kiállítást is hozó találkozón egy negatív ligacsúcsot is sikerült felállítania együttesének.

Kép forrása: Tuttosport

Lazio – Genoa: 0-1 (0-1)
Gólszerző: Perotti (30. – büntetőből)
Kiállítva: Marchetti (27. – Lazio)

A találkozó elején még minden jól indult a hazaiak számára, Lucas Biglia és Antonio Candreva is komoly tesztnek tette ki Mattia Perint, az olasz válogatott hálóőr azonban állta a sarat. Fél órához közeledve aztán bosszankodhattak a rómaiak, Federico Marchetti ütötte el M’Baye Niangot, a kapus így mehetett zuhanyozni, a megítélt büntetőt pedig Diego Perotti gurította a hálóba, 0-1.

Az első félidőben sok már nem történt, de azért egy csúcsot még felállítottak a hazaiak, négy sárga mellett egy pirosat is összehoztak, ez pedig rekord a maga nemében ebben az idényben.

A fordulás után sem ment a Cesenától is vereséget szenvedő Laziónak, sőt Iago Falque akár dönthetett is volna, de nem tudta Etrit Berishát mattolni a spanyol középpályás. A 67. percben aztán felcsillant a remény, de Stefano Mauri csak a kapufát találta telibe, ezt követően pedig már nem adódott újabb lehetőség, így a Genoa örülhetett.

A Serie A állása:
1. Juventus 53 pont, 2. Roma 46 p., 3. Napoli 42 p., 4. Fiorentina 35 p. (32:22), 5. Sampdoria 35 p. (28-24), 6. Lazio 34 p., 7. Genoa 32 p., 8. Torino 31 p., 9. Palermo 30 p., 10. Inter 29 p. (33-29), 8. AC Milan 29 p. (32-29), .… 18. Chievo 18 p., 19. Cesena 15 p., 20. Parma 9 p.

Góllövőlista élmezőnye:
1. Carlos Tévez (Juventus) 14 gól
2. Mauro Icardi (Inter) 13 gól
3. Gonzalo Higuaín (Napoli), Jérémy Ménez (AC Milan) 12-12 gól
4. Paulo Dybala (Palermo) 11 gól
5. José Callejon (Napoli), Antonio Di Natale (Udinese), Fabio Quagliarella (Torino), Manolo Gabbiadini (Sampdoria/Napoli) 9-9 gól
6. Adem Ljajic (AS Roma), Simone Zaza (Sassuolo), Cyril Théréau (Udinese) 8-8 gól