Európa Liga: Dzsudzsákék örülhettek; A Zenit simán elbánt a PSV-vel

Az Európa Liga visszavágók előtt mindkét orosz csapatnak jó esélye volt a továbbjutásra, akik éltek is ezzel, így a legjobb 16 közé léptek.

Dinamo Moszkva: Gabulov – Kozlov (Douglas 53.), Hubocan, Samba, Zhirkov – Denisov, Vainqueur – Valbuena (Kuranyi 84.), Yusupov, Dzsudzsák (Ionov 68.)– Kokorin
Anderlecht: Proto – Vanden Borre, Rolando, Deschacht, N’Sakala – Defour, Dendocker (Leya 82.) – Conte (Gohi 82.), Tielemans (Najar 71.), Acheampong – Mitrovic
Gólszerzők: Kozlov (47.) Yusupov (64.) Kuranyi (90.+5) ill. Mitrovic (29.)
Sárga lap: Valbuena (75.), Hubocan (77.) Yusupov (81.) ill. Deschacht (5.)
Kiállítva: – ill. –
Továbbjutott: Dinamo Moszkva 3:1es összesítéssel

Európa Liga 16 közé jutásért, visszavágó
Az első meccs 0:0-ája után tisztában voltak vele a moszkvaiak, hogy gólt kell lőniük a találkozón (hacsak nem egy 120perces 0:0-ás ütközet után 11esekkel akarnak továbbmenni). Ennek megfelelően játszottak mezőnyfölényben Dzsudzsákék az első perctől, és próbálták megszerezni azt a bizonyos gólt, az Anderlecht csak elvétve jött át a felezővonalon. Hiába a moszkvai rohamok, egy ellentámadás után Conte átveri Zhirkovot és Tielemanshoz passzolt, aki nagyszerű labdával szolgálta ki Mitrovicot, és máris 0:1 állt az eredményjelzőn. Ezután a belgák még jobban visszaálltak és tartották a számukra igen kedvező eredményt, amely a félidei állást is jelentette.
A második játékrész a lehető legjobban kezdődött a hazaiaknak, Deschacht rossz felszabadítása után Kozlov jó húszról egyenlít, mely találatban vastagon benne volt Proto kapus is (1:1). A Dinamonak ez még kevés volt, nyomtak is tovább és egy jó indulattal befújt büntető után már vezettek is. Igaz a 11est Kokorin kihagyta, ám a kipattanóra érkezett Yusupov, és máris továbbjutásra állt Dzsudzsák csapata (2:1). Az a Dzsudzsák, akinek 68 percnyi játék jutott a mai nap, érkezett helyére Ionov. A folytatásban már a brüsszelieknek kellett futni az eredmény után, ám a Dinamo biztosan őrizte a kibrusztolt előnyét, sőt a 95.(!) percben még a csereként beállt Kuranyi is betalált (3:1), így ha nehezen is, de továbbléptek.

Zenit Szentpétervár – PSV Eindhoven 3:0 (1:0)
Helyszín: Szentpétervár, Petrovszki Stadion
Vezette: Cüneyt Cakir (török)
Zenit: Lodigin – Smolnikov, Neto, Garay, Anjukov – Hulk (Mogilevets 84.), Shatov, Witsel (Timoscsuk 72.), Javi Garcia, Danny (Ryazantsev 81.) – Rondon
PSV: Zoet – Brenet (Tamata 69.), Bruma, Isimat-Mirin, Willems – Guardado (Hendrix 80.) – Narsingh (Locadia 63.),  Wijnaldum, Maher, Depay – De Jong
Gólszerzők: Rondon (25., 67.) Hulk (48.) ill. –
Sárga lap: Shatov (70.) ill. Brenet (20.), Guardado (37.), Wijnaldum (45+2.)
Továbbjutott: Zenit Szentpétervár kettős győzelemmel, 4:0-s összesítéssel

Európa Liga 16közé jutásért, visszavágó
A Zenit kényelmesen készülhetett a találkozóra a hollandiai 1:0-s győzelmét követően, és várhatták a PSV rohamait. Nos, ezek a rohamok olyannyira elmaradtak a találkozó elején, hogy folyamatosan a szentpéterváriak irányítottak, Zoet kapusnak többször is védenie kellett, azonban a 29.percben már ő is tehetetlen volt, Danny passzát Rondon váltotta gólra (1:0). Még nehezebb helyzetbe kerültek tehát az eindhoveniek, akik a félidő hátralévő részében se tudtak érdemben változtatni a találkozó képén, csak a sárga lapok gyűjtésében jeleskedtek, így szünetben összesítésben 2:0-s hátrányban voltak.
Ez a nehéz helyzet vált gyakorlatilag reménytelenné a második félidő legelején, amikor Hulk duplázta meg a hazaiak előnyét (2:0). A 61.minutumban esélyt kapott a vendég csapat a szépítésre, ám az Anjukov kezezése után befújt büntetőt Luuk de Jong a kapu mellé lőtte. Ezzel minden puskaporukat ellőtték, a hazaiak viszont továbbra is veszélyesen játszottak, ennek volt az eredménye Rondon második találata, az assziszt Hulk nevéhez fűződik (3:0). A hátralévő időben is az oroszok játszották a focit, a PSV két meccs alapján csalódást keltő játékot bemutatva, 180 perc alatt gólt sem szerezve búcsúzott Európától.