Női futball: Portugáliában, Horvátországban és Cipruson a válogatottak többsége

Három helyszínen is nemzetközi tornát rendeznek ezekben a napokban. A minket érdeklő esemény Horvátországban zajlik, de tekintsünk ki egy kicsit a világ elitjét felvonultató portugáliai, valamint a nem kevésbé nívós ciprusi viadalra is.

Csak a döntetlenre volt elég Nicole Billa gólja Szlovákia ellen. - fotó: weltfussball.de

Csak a döntetlenre volt elég Nicole Billa gólja Szlovákia ellen. – fotó: weltfussball.de

Isztria-kupa (Horvátország)istria cup

A Magyar válogatott természetesen címvédőként vesz részt az ezúttal már tizenkét együttest felvonultató Isztria-kupán. Az első napon a mieink csoportjában mindkét találkozó döntetlent hozott, Kaján Zsanették Írországgal játszottak 1-1-et, míg a csoport másik összecsapásán Ausztria nem bírt Szlovákiával. Az osztrákok gól nélküli első félidő után a hetvenegyedik percben szereztek vezetést, amelyet három perc múlva egalizáltak a szlovákok.

A. csoport:
Írország – Magyarország 1-1 (0-0)
g.: Littlejohn (72.) ill.: Vágó (57., 11-esből)

Ausztria – Szlovákia 1-1 (0-0)
g.: N. Billa (71.) ill.: Hmirova (74.)

Az állás:
1. Ausztria 1 p., 2. Magyarország 1 p., 3. Írország 1 p., 4. Szlovákia 1 p.

B. csoport:
Lengyelország – Észak-Írország 2-0 (0-0)
g.: Sikora (60.), Balcerzak (90.)

Románia – Horvátország 0-0
g.:

Az állás:
1. Lengyelország 3 p., 2. Horvátország 1 p., 3. Románia 1 p., 4. Észak-Írország 0 p.

C. csoport:
Costa Rica – Bosznia-Hercegovina 1-0 (1-0)
g.: Acosta (12.)

Wales – Franciaország „B” 0-1 (0-1)
g.: Makanza (38.)

Az állás:
1. Costa Rica 3 p., 2. Franciaország „B” 3 p., 3. Bosznia 0 p., 4. Wales 0 p.

Algarve kupa (Portugália)algarve cup

Nagy meglepetésre a Marozsán Dzseniferrel a soraiban felálló németek kétgólos vereséget szenvedtek a svédektől az Algarve kupa nyitónapján. Pedig a második percben a magyar származású támadó szerzett vezetést a Nationalelfnek, amelyet Simone Laudehr növelt két perccel később, ám az első félóra végén szépíteni tudtak a skandinávok, hogy aztán fordulás után harminc perc alatt eldöntsék a csatát. Szintén némi meglepetésre kikapott a világbajnoki címvédő Japán, valamint Brazília „csak” gól nélküli döntetlenre volt képes Kína ellenében.

Eredmények:

Marozsán Dzsenifer (feketében) és a németek elhasaltak a svédek ellen. - fotó: fft-world.com

Marozsán Dzsenifer (feketében) és a németek elhasaltak a svédek ellen. – fotó: fft-world.com

Németország – Svédország 2-4 (2-1)
g.: Marozsán (2.), Laudehr (4.) ill.: Seger (30., 71.), Jacobsson (54., 84.)

Brazília – Kína 0-0

Japán – Dánia 1-2 (1-1)
g.: Ando (17.) ill.: Troelsgaard (2.), Rasmussen (58.)

Svájc – Izland 2-0 (0-0)
g.: Dickenmann (58., 67., az elsőt 11-esből)

Portugália – Franciaország 0-1 (0-0)
g.: Le Sommer (65.)

Norvégia – Egyesült Államok 1-2 (1-0)
g.: Hegerberg (43.) ill.: Lloyd (56., 62., a másodikat 11-esből)

Az állás:
A. csoport:
1. Svédország 3 p. (4-2), 2. Brazília 1 p. (0-0), 3. Kína 1 p. (0-0), 4. Németország 0 p. (2-4)

B. csoport:
1. Svájc 3 p. (2-0), 2. Egyesült Államok 3 p. (2-1), 3. Norvégia 0 p. (1-2), 4. Izland 0 p. (0-2)

C. csoport:
1. Dánia 3 p. (2-1), 2. Franciaország 3 p. (1-0), 3. Japán 0 p. (1-2), 4. Portugália 0 p. (0-1)

Nemzetközi torna (Ciprus)

Dél-Korea – Olaszország 1-2 (1-1)
g.: Ji Su-Yun (8.) ill.: Bonansea (5.), Guagni (57.)

Finnország – Anglia 1-3 (0-1)
g.: Saari (89., 11-esből) ill.: Sanderson (22.), Aluko (65.), Clarke (82.)
kiállítva: Bonner (Anglia, 88.)

Mexikó – Dél-Afrika 2-0 (0-0)
g.: Corral (54.), Mayor (70.)

Csehország – Belgium 2-2 (1-1)
g.: Vonkova (17.), Martinkova (71.) ill.: Daniels (20.), Wullaert (79.)

Hollandia – Ausztrália 0-1 (0-0)
g.: Crummer (73.)

Skócia – Kanada 0-2 (0-1)
g.: Fleming (4.), Sinclair (55.)

Az állás:
A. csoport:
1. Kanada 3 p. (2-0), 2. Olaszország 3 p. (2-1), 3. Dél-Korea 0 p. (1-2), 4. Skócia 0 p. (0-2)

B. csoport:
1. Anglia 3 p. (3-1), 2. Ausztrália 3 p. (1-0), 3. Hollandia 0 p. (0-1), 4. Finnország 0 p. (1-3)

C. csoport:
1. Mexikó 3 p. (2-0), 2. Belgium 1 p. (2-2), 3. Csehország 1 p. (2-2), 4. Dél-Afrika 0 p. (0-2)