Német Kupa: A Bayern és a ‘Gladbach is hozta a kötelezőt – videóval

A Német Kupa nyolcaddöntőinek két zárómeccse nem hozott meglepetést. A Bundesligában listavezető Bayern München otthon múlta felül másodosztályú ellenfelét, míg a szintén első ligás Borussia Mönchengladbach ugyanolyan arányban nyert, mint a bajorok, igaz, a ‘Gladbach idegenben, és nyögvenyelősebben jutott tovább.

Alaba mesteri szabadrúgása után került előnybe a Bayern (forrás: kicker.de)

NÉMET KUPA
NYOLCADDÖNTŐK

Bayern München – Braunschweig (II.) 2-0 (1-0)
Helyszín: Allianz Arena – 75.000 néző
Vezette: Dr. Jochen Drees
Gólszerzők: Alaba (45+1′), Götze (57′)
Sárga lapok: Schweinsteiger (41′), Dante (90+1′) ill. Kessel (6′), Sauer (88′)

Bayern München: Neuer – Alaba, Dante, Boateng, Rafinha – Xabi Alonso, Schweinsteiger (Rode 77′) – Ribéry (Bernat 62′), Götze, Robben (Müller 81′) – Lewandowski
Vezetőedző: Pep Guardiola

Braunschweig: Gikiewicz – Sauer, Correia, Decarli, Reichel – Hedenstad, Kessel (Korte 46′) – Omladic (Duker 68′), Zuck, Boland (Khelifi 77′) – Ryu
Vezetőedző: Torsten Lieberknecht

A hazaiak a vártnak megfelelően korán szerették volna bevenni ellenfelük kapuját. Ehhez elsőként Robben járt a legközelebb a 7. percben egy szabadrúgás után, amikor társától ő kapta meg a labdát, amit el is lőtt, de az a Braunschweig kapuja mellett hagyta el a játékteret. Rafinha 10 perccel később szeretett volna gólt szerezni, de a keresztlabda után 16 méterről a kísérlete jócskán fölé ment. Ribéry járt az eddigi helyzetek utána  legközelebb a vezetés megszerzéséhez, de a francia lövése sem ment be, azonban a vendégek kapusának már akadt dolga, de jól látta el a feladatát. A félidő vége felé közeledve (38′) Lewandowski előtt is adódott lehetőség, de a lengyel támadó a kipattanót fölé vágta. Ám a hosszabbításban megtört a jég, és megszületett a bajorok vezető találata. David Alaba nagyszerű szabadrúgása talált utat a Braunschweig kapujába, mellyel már előnyben mehetett pihenni a müncheni alakulat (1-0). A Bayern minden tekintetben előnyben volt, hiszen óriási fölény mutatkozott a javukra mezőnyben is, mert a labdabirtoklás aránya Guardiola együttesének javára 72-28% volt az első játékrész befejeztével.

A Bundesliga listavezetője pedig úgy folytatta a játékot, ahol a fordulás előtt abbahagyta, ugyanis nem kellett túlzottan sokat várni a hazai előny megduplázására. Az 57. minutumban Götze felelt az újabb találatról. A német világbajnok a szólóját követően közelről vette be az ellenfél kapuját (2-0). A 73. percben Robben lőhetett, de próbálkozása megint csak mellé ment. Akárcsak Bernaté, aki a 78. minutumban került helyzetbe. Továbbra is a bajorok domináltak, a másodosztályú együttes pedig csak 3 lövésig jutott, de Neuernek nem akadt teendője ezen próbálkozásoknál. A hajrához közeledve a Robbent váltó Müller is szeretett volna betalálni, de a válogatott labdarúgó távoli, erős lökete a kapu mellett kötött ki. Müllernek adódott még egy lehetősége a 89. percben, amikor a büntetőterületen belülről lőhetett, de kísérlete nagyon mellé ment. Több lehetőség már nem adódott a gólszerzésre, a Bayern pedig magabiztos játékot mutatva ment tovább. Ugyanakkor a vendégeknek nincs okuk az elkeseredésre, hiszen a két kapott gól a Bundesliga éllovasának otthonában igazán nem sok, főleg úgy, hogy 46 percig állták a sarat a Braunschweig játékosai. A Bayern ezzel a sikerével zsinórban nyolcadik alkalommal jutott be a legjobb 8 csapat közé a Német Kupában.

Kickers Offenbach (IV.) – Borussia Mönchengladbach 0-2 (0-0)
Helyszín: Sparda-Bank-Hessen-Stadion – 20.500
Vezette: Christian Dingert
Gólszerzők: Kramer (52′ – büntetőből), Herrmann (83′)
Sárga lapok: Gjasula (37′), Müller (51′), ill. Kramer (43′), Xhaka (57′), Brouwers (75′)

Kickers Offenbach: Endres – Mangafic, Maier, Modica, Vetter – Gjasula – Cappek, Schwarz (von der Burg 84′), Pintol, Roser (Korb 72′) – Müller (Bäcker 64′)
Vezetőedző: Rico Schmitt

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Jantschke, Stranzl, Brouwers, Wendt – Hahn (Johnson 74′), Kramer, Xhaka (Nordtveit 87′), Herrmann – Hazard (Hrgota 90′), Kruse
Vezetőedző: Lucien Favre

A negyedosztályú Offenbach otthonában 20.500 néző volt kíváncsi az együttes Mönchengladbach elleni kupameccsére. A hazai publikum igazán elégedett lehetett azzal, amit az első 45 perc során látott, hiszen kiegyenlített találkozót láthattak minden téren. Sőt, a papíron erősebbnek vélt vendégek 3 kísérletéből egy sem találta el a hazai kaput, míg az Offenbach 4 lövéséből egynél a kapufa segített a ‘Gladbachnak. Gól nem született az első félidőben, de az otthon szereplő csapat játékosai mindenképpen bizakodva várhatták a folytatást.

Azonban a fordulást követően nem kellett sokat várni a vendégek vezető találatára, ám nem akciógól született. A játékvezető a Mönchengladbach javára ítélt tizenegyest. A labda mögé Kramer állt, aki az 52. percben értékesítette a büntetőt. Innentől kezdve fel is javult a vendégek játéka, és sokkal veszélyesebbek tudtak lenni a kapura. Ennek újra meg is lett az eredménye, igaz, csak a 83. percben, de ezzel el is dőlt a párharc. A második találatnál Kramer előkészítő volt, aki pedig a hálóba továbbította a labdát, az Herrmann volt. Ezzel a még ha nem is túl könnyed sikerével, de ott van a legjobb 8 mezőnyében a Borussia Mönchengadbach együttese. Ami pedig a hazaiakat illeti, semmi okuk sincs a szégyenkezésre, hiszen tisztesen helyt álltak, és mindkét játékrészben 1-1 kaput eltaláló lövésük is volt, valamint az első félidőben nagy ellenállást is tudtak tanúsítani ellenfelükkel szemben.

A Német Kupa nyolcaddöntőinek eredményei:
Bayer Leverkusen – 1. FC Kaiserslautern (II.) 0-0 – hosszabbítás után 2-0
Aalen (II.) – Hoffenheim 0-2 (0-1)
SC Freiburg – 1. FC Köln 2-1 (2-0)
Dynamo Dresden (III.) – Borussia Dortmund 0-2 (0-0)
RB Leipzig (II.) – VfL Wolfsburg 0-2 (0-1)
Arminia Bielefeld (III.) – Werder Bremen 3-1 (1-0)

A Német Kupa góllövőlistájának élmezőnye:
1. Stefan Kießling (Bayer Leverkusen), Sven Schipplock (Hoffenheim) – 6 gól
2. David Alaba (Bayern München), Justin Eilers (Dynamo Dresden), Ciro Immobile (Borussia Dortmund), Admir Mehmedi (SC Freiburg), Rubin Okotie (1860 München), Simon Terrodde (VfL Bochum) – 3 gól