Kikapott mumusától az Újpest

Hazai pályán kapott ki az Újpest a Paks csapatától 2:1-re. A vendégek emberhátrányban fejezték be a találkozót.

Kép forrása: Paksi FC Official Facebook Site

Újpest – Paks 1:2 (1:2)
Helyszín: Szusza Ferenc stadion
Vezette: Pintér Csaba
Újpest: Balajcza – Nego, Heris, Litauszki, Hudák, Forró – Nagy I G. (Vasiljevic a szünetben), Bardhi, Stanisavljevic (Ojo 72.), Balogh – Suljic Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic
Paks: Molnár – Kulcsár, Rodenbücher, Szabó, Báló – Könyves (Balázs 59.), Kecskés, Bertus, Tamási, Bartha (Hahn 90+2) – Haraszti (Vági 90.) Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerzők: Bardhi (45.) ill. Haraszti (6.), Bertus (31.)
Sárga lap: Suljic (13.), Hudák (15.) ill. Tamási (62.,70.), Kecskés (73.)
Kiállítva: – ill. Tamási (70.)

Az Újpest mostanában nem kápráztatja el szurkolóit, és valószínűleg a mai meccs után se lett több híve a csapatnak. A vendég paksiak már rögtön a találkozó elején megszerezték a vezetést Haraszti egyéni alakítása után, mely jó alapot adott nekik a folytatásra (0:1). A lila-fehérek a találkozó elején csak a sárga kártyák gyűjtésében jeleskedtek (két percen belül Suljic és Hudák is kapott egyet-egyet), majd lassacskán belemelegedtek, ám csak helyzetecskékig jutottak. Újabb gólt azonban a Csertői-legénység szerzett. Az “elkövető” Bertus volt, aki mintegy tíz méterről találta meg a kapuba vezető utat (0:2). A félidő végén Balajcza fogta Könyves löketét, majd a lilák megtörték hosszú gólcsendjüket. Bardhi távoli szabadrúgását “nézte be” Molnár (1:2).
Szünet után javított a paksi portás, előbb Bardhi lövését, majd Heris fejesét fogta. Suljic ollózva is próbálkozott, ám a kapus a helyén volt. Majd Tamási Zsolt percei következtek, bár ennek valószínű kevésbé örült a játékos, aki szűk tíz perc alatt szedett össze két sárgát, megnehezítve ezzel csapata dolgát. Érkezett az újpesti támadósorba Ojo is, ám ismét nem sikerült maradandót alkotnia. Nem úgy mint Molnárnak, aki újabb párharcot nyert meg Bardhi ellen, majd a ráadás perceiben Nego ziccerét hatástalanította, megnyerve ezzel a találkozót a csapatának. A Paks a múlt heti Puskás Akadémia elleni meccse után újra három pontot szerzett, Újpesten viszont valami nagyon nincs rendben, tavasszal három meccs egy pont a mérlegük.