Hazai pályán botlott a világbajnok német válogatott

Nagy meglepetésre hazai pályán botlott a regnáló világbajnok. A Nationalelf gépezete döcögött, Joachim Löw pedig kísérletezett, míg Ausztrália nem szeppent meg, s akár meg is nyerhette volna a találkozót, mely végül négy gólos döntetlent hozott.

asg

Németország – Ausztrália 2-2 (1-1)
 Kaiserslautern, Fritz-Walter-Stadion – 46000 néző
Vezette: Michael Oliver
Gólszerzők: Reus (17.), Podolski (81.) ill. Troisi (40.), Jedinak (50.)
Sárga lap: – ill. –
Kiállítás: – ill. –

Németország: Zieler – Mustafi, Howedes, Badstuber (Rudy 46.) – Gündogan, Khedira (Kramer 64.), Bellarabi (Schürrle 64.), Özil, Hector – Reus (Kruse 74.), Götze (Podolski 74.). Kapitány: Joachim Löw

Ausztrália: Ryan – Davidson, Wilkinson (Wright 77.), De Vere, Franjic – Troisi (Juric 88.), McKay (Bozanis 77.), Jedinak, Milligan (Mooy 69.), Burns (Oar 61.) – Leckie. Kapitány: Postecolou

Mondhatni tartalékos, kísérletező összeállításban küldte csapatát a pályára Joachim Löw, a támadóduót Götze és Reus alkotta, míg a padon olyan játékosok kaptak helyet, mint Boateng, Hummels, Kroos, Müller, Posodlski, Schürrle, vagy éppen Schweinsteiger, ráadásul a kapuban ezúttal nem Neuer kapott helyet. A vendégek nem illetődtek meg a világbajnok otthonában, s határozottan léptek fel. Az első tíz perc végére kanyarodva akár az előnyt is megszerezhették volna, ám Leckie ha centikkel is de a jobb kapufa mellé lőtt. Nem volt ez másként a 15. minutumban sem, ekkor Burns fejese múlott egy hajszálnyin. A túloldalon aztán rezgett a háló, ám Reus találatát a játékvezető Michael Oliver les címén annullálta. Ami késett az nem múlott, egy perc sem telt el, s a BVB sztárja ismételten Ryan mögé helyezte a labdát, a védők reklamáltak, az asszisztens nem intett, ezálltal pedig megvolt a vendégek vezető találata. A félidő közepén aztán Reus megduplázhatta volna góljainak számát, ám ezúttal lövése a kapufa mellett hagyta el a játékteret. Nem rogyott meg Postecolou csapata, ennek pedig a 40. percben meg is lett az eredménye, a Fritz-Walter-Stadion közönségét Burns halkította el.

A németek dinamikus játéka a fordulást követően is elmaradt, sőt mi több, a vendégeknek voltak lehetőségei. Az 50. percben Jedinak tekert szabadrúgásból a kapuba, a 24 méterről eleresztett lövésnél Zieler a másik oldalt fogta, s nem ért át a túloldalra. Négy percre rá aztán már 1-3 is állhatott volna az eredményjelzőn, Troisi lövése veszélyesen tartott a bal alsó felé, ám végül a kapufa mellett az alapvonalon hagyta el a játékteret. A 71. percben aztán ismételten közel álltak a harmadik gól megszerzéséhez és a mérkőzés lezárásához a vendégek, ám Oar beadását Leckie nem tudta a hálóba juttatni…! Hatalmas lehetőség volt. A németek próbáltak nyomást gyakorolni az ausztrálokra, ám Götze lövésébe is beleléptek, vagy éppen lövésig sem jutottak el egy-egy támadás végén. A sok csere aztán meghozta gyümölcsét hazai oldalon, Podolski a 81. percben egalizált. A találkozó vége a hazaiaké volt, Podolski közel állt a győzelem megszerzéséhez is, ám távoli kísérlete a felsőléc fölött hagyta el a játékteret. A vége tehát 2-2, Ausztrália meglepetést okozott a döcögős német gépezettel szemben…