Kitömte a United a Cityt a városi derbin

A hazaiak már a 8. percben hátrányba kerültek, azonban a Cityt jobban összezavarta a vezetés mint a Unitedet. Ashley Young vezetésével lemosták a városi riválist a pályáról. Pellegrini kezdhet aggódni a jövőjét illetően.
Forrás: facebook.com/premierleague Fellaini is derekasan kivette a részét a City verésből

Forrás: facebook.com/premierleague
Fellaini is derekasan kivette a részét a City verésből

Manchester United – Manchester City  4 – 2 ( 2 – 1)
Helyszín: Old Trafford, 75.731 néző
Vezette: Mark Clattenburg
Gólszerzők: Young (14.), Fellaini (27.), Mata (67.), Smalling (73.) ill. Aguero (8., 89.)
Sárga lap:
 ill. Milner (24.), Silva (34.), Kompany (44.),
Kiállítás: –

Manchester United: de Gea – Blind, Jones(Rojo 75.), Smlling, Valencia – Carrick – Young, Fellaini (Falcao 83.), Herrera, Mata(Di Maria80.) – Rooney Vezetőedző:Louis van Gaal

Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany(Mangala 46.), Demichelis, Clichy – Navas (Lampard 74.), Toure, Fernandinho, Silva – Milner(Nasri  63.), Aguero Vezetőedző:  Manuel Pellegrini

Nagy elánnal kezdte a mérkőzést a bajnoki címvédő Manchester City aminek meg is lett az eredménye, ugyanis már a 8. percben megszerezték a vezetést Aguero révén, az argentin klasszis  David Silva centerezését lőtte az üres kapuba. Ekkor még minden szép és jónak tűnt a City háza táján, azonban a gól nem különösebben zavarta össze Rooneyéket, amit az is jól mutat, hogy hat percre rá máris egalizálni tudtak egy szerencsés góllal, amit Ashley Young szerzett. Egy kevésbé jó beadás maradt a volt angol válogatott szélső előtt, amit betudott paskolni Hart kapujába. A 27. percben pedig már a vezetés is a “Vörös Ördögöknél” volt, Young ismét hathatósan közreműködött a találatban, ugyanis az Ő baloldali beadását fejelte be Marouane Fellalni. A félidő végéig az eredmény már nem változott, ám a City játékosok száma változhatott volna, Vincent Kompanynak gurult el a gyógyszere és csúszott oda nyújtott lábba Blind lábfejére, azonban Clattenburg játékvezető az asszisztensével folytatott diskurzus után “csak” sárga lappal honorálta a csúnya szerelési kísérletet. Így ezzel a 2-1-es hazai vezetéssel vonulhattak pihenőre a felek. A szünetben van Gaal motivációs beszéde sikerült jobban, annak ellenére, hogy Pellegrininek több oka lett volna felrázni fiait. A United a játékrész megkezdésétől uralta a játékot, ami a 67. percben gólban is meg mutatkozott. Juan Mata kapott gyönyörű labdát Rooneytől, egy az egyben pedig nem hibázott az egyre jobb formába lendülő középpályás. Apró szépséghibája a dolognak, hogy a spanyol egyértelmű leshelyzetből indult, a gól szabálytalan volt, de megadott, így már kettővel vezettek a hazaiak. Ám itt még nem volt megállás, a megütött Cityt rá hat perce Smalling gólja végleg a padlóra küldte. A bal oldali szabadrúgást az eddig is parádésan játszó Young tekerte be tökéletesen, a védő pedig teljesen üresen maradt és nem hibázott a kapu előtt. A Pellegrini-alakulat a vége előtt egy perccel még szépíteni tudott egy újabb Aguero találattal, azonban ez csak a kozmetikázni tudta az eredményt. Ezzel 4-2 állt az eredményjelzőn, ami a hosszabbításban már nem változott. Győzelmével a United továbbra is tapad a 2. helyen lévő Arsenalra, és egyre biztosabb a helye a jövő évi Bajnokok Ligája sorozatban. Ami ennél is nagy örömet adhat az az, hogy jelen állás szerint van Gaal megtalálta a csapatát és a hozzá legjobban illő játékstílust is. A City viszont  ezzel az újabb vereséggel elkezdhet kacsingati hátrafelel, ugyanis a Southampton már “csak” 5 pontra van a kékektől. Manuel Pellegrini alatt pedig egyre forróbb a pad mint eddig volt.