La Liga: Feljött a Bilbao – videóval

A 33. forduló nyitómeccsén a Cordoba otthonába látogatott a Bilbao, a spanyol bajnokságban.

Egy győzelemmel utolérheti a Malagát a Bilbao, amely elég könnyűnek tűnő kihívás elé nézett péntek este: az utolsó helyezett Cordoba otthonában várt rájuk bevetés. Az elmúlt fordulókban egész szépen teljesítettek, legutóbb győztek hazai pályán a Getafe ellenében 4-0-ra, és amilyen rosszul indult számukra ez az év, még egész jól is kijöhetnek belőle. Minden esetre a kezdés visszafogottra sikerült. Nem estek egymásnak a csapatok, a Cordoba szépen tartotta magát, nem volt olyan nagy mértékű a különbség. Idővel persze kezdett helyreállni a rend, de minden elismerés megilleti a Cordobát, hiszen a kis csapat példamutató akarással igyekezett gátat szabni ellenfelének. Ez sokáig sikerült is.

Benat Etxebarria 0_1 _ Cordoba – Athletic… by all-goals-Highlights

Labdabirtoklásban ha nem is sokkal, de alulmaradtak ellenfelükkel szemben, viszont a kapu előtt többet próbálkoztak. Érződött, hogy nem lesz ez egy sokgólos meccs. Túl az első félidőn, még mindig az első találaton dolgoztak a csapatok, amely csak az 56. percben jött meg. Komoly figyelmetlenség okozta a bajt hazai részről: egy csúnyán eladott labdánál azonnal létszámfölénybe kerültek a baszkok, majd Benat lövése egy kicsit meg is pattant, így esélytelen volt a kapus. A vezetés tudatában Ernesto Valverde együttese pontosan tudta mi a dörgés. A Bilbao ráült az eredményre, a Cordoba nem tudott onnantól hozzászólni a mérkőzés alakulásához. A vége így 1-0 lett. A Bilbao csak rosszabb gólkülönbsége miatt szorul a 8. helyre a Malaga mögött a táblázaton. A másik oldalon nem kell számolgatni: minden bizonnyal jövőre már csak a másodosztályban találkozhatunk a cordobaiakkal.

Cordoba – Athletic Bilbao 0:1