Az “Ágyúsok” könnyedén győztek a 35. forduló zárómeccsén

A 35. forduló zárómeccsén a KC Stadionban a vendég Arsenal könnyedén intézte el a Hull City csapatát, akik ezzel a vereséggel továbbra is a veszélyzóna közelében találhatóak. Alexis Sanchez parádés napot fogott a vendégeknél …. lett a mérlege.

Sanchez ismét kulcsembere volt csapatának.

Hull City– Arsenal  1 – 3 (0 – 3)
Helyszín: The KC Stadium, 25.586 néző
Vezette:  Lee Mason
Gólszerzők: Quinn (57.) ill. Sanchez (29., 45+1), Ramsey (33.)
Sárga lap:
Livermore (23.), N’Doye (30.) ill. –
Kiállítás: – ill. –

Hull City: Harper – McShane, Dawson, Chester – Brady, Quinn(Jelavic 81.), Huddlestone, Livermore (Meyler 46.), El Mohamady – Aluko(Robertson 65.), N’Doye  Vezetőedző: Steve Bruce

Arsenal: Ospina – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Cazorla, Coquelin – Ramsey(Wilshere 67.), Ozil, Sanchez – Giroud(Walcott 86.) Vezetőedző: Arsene Wenger

Az Arsenal már az első perctől kezdve éreztette a vendéglátó Hull Cityvel, hogy melyik csapat is akar jobban nyerni. Az “Ágyúsok” domináltak, aminek az első 20 percben inkább csak a mezőnyben mutatkozott meg,egyedül Alexis Sanchez lövése tornáztatta meg a Steve Harper kapust,azonban ekkora még résen volt. Jött aztán a 28. perc és egy Arsenal szabadrúgás, jó 20 méterre a Hull kapujától. Alexis Sanchez állt a labda mögé, lövésébe szerencsétlenül ért bele a sorfalban álló Dawson, a labda pedig védhetetlenül bevágódott a hazai kapuban. Ezzel megszerezte a vezetést a vendég csapat, majd 5 perccel rá már meg is lett az előny duplázva. Ekkor szintén egy megpattanó lövés vágódott Harper mögé, csak most éppen Ramsey lövése, hozzá kell tenni, hogy Santi Cazorla elképesztő területet átöllelő labdát adott a walesinek. Majd, hogy ne legyen egy kicsit se jó szájíze a Hullnak, arról ismét Alexis Sanchez gondoskodott, most az előző gól szerzője, Ramsey adott álompasszt. A chilei Harper mellett elhúzva a labdát az üres kapuba passzolt, a 46. percben. Ezzel valószínűleg lezárva a 3 pont sorsát. 0-3-as fölényes vendég előnnyel vonulhattak pihenőre a felek. A második félidőre a Hull már komolyabb játékerőt képviselve érkezett. És ennek a játékrésznek az első felében fel is tudta venni a kesztyűt a mezőnyben az Arsenallal, ami gólban is megmutatkozott. Stephen Quinn fejes góljával ugyanis az 56. percben szépíteni tudtak a “Tigrisek”. El Mohamady jobb oldali beadására érkezett tökéletes a középpályás. A gól után még izgalmas is lehetett volna a helyzet a vendégeknek, ám McShane nem tudta kihasználni helyzetét, centikkel a kapu felé fejelt. Ez után már a Hull nem tudott ismét nem tudott mit kezdeni a felébredő “Ágyúsokkal” akik helyzetek sokaságát dolgozták ki, azonban Harper és Lee Mason játékvezető is megakadályozta őket ebben. A sporttárs két több gyanús 11-es helyzete nem adott meg Wenger legénységének. Így az eredmény már nem változott a hármas sípszóig, maradt az 1-3. Az Arsenal ezzel a győzelmével szinte már biztos BL résztvevő, még a hazaiaknak nagyon “meleg” lesz az utolsó 3 forduló.