A Hull City a harmadik kieső

A Hull City csatlakozott a Burnley és a QPR-hoz, így ők jövőre már nem az első osztályban folytatják a küzdelmeket. A Burnley idegenbeli győzelemmel búcsúzott a Premier Ligától, az Aston Villa volt az “áldozat”.

Steve Bruce nem tudta megmenteni a csapatát.

Hull City – Manchester United 0 – 0 (0 – 0)
Helyszín: KC Stadium, 25.586 néző
Vezette:  Lee Probert
Gólszerzők:  ill.
Sárga lap:
Dawson (90.), Quinn (90+3) ill. Blind (57.), Smalling (90+2)
Kiállítás: – ill.
Fellaini (77.)
Hull City: Harper – McShane, Dawson, Chester(Hernandez  70.)- Brady, Quinn, Huddlestone, Meyler(Robertson 86.), El Mohamady – Jelavic, N’Doye(Aluko 71.) Vezetőedző: Steve Bruce
Manchester United: Valdes – Valencia, Jones, Smalling, Rojo – Blind – Mata(Wilson 73.), Herrera, Young(Fellaini 59.), Di Maria(Januzaj 23.)- Rooney Vezetőedző: Louis van Gaal
A Hull City sorsa nem a saját kezében volt, csak úgy mint a Manchester Unitedé, azonban mindkét oldalon más más célok voltak. A Unitednak még esélye volt a 3. hely megszerzésére, azonban ez csak matematikailag volt még elképzelhető. A Hullnál a bent maradás volt a cél, az ő sorsuk viszont a Newcastle kezében volt, ráadásul mindenképpen le kellett volna győzni a “Vörös Ördögöket”. A mérkőzést nem meglepően a hazaiak irányították, azonban minden helyzetük kimaradt, az egész évben látott pontatlanság most is rányomta a csapatra a bélyegét, ha pedig nem ez a tényező állta útjukat, akkor Victor Valdes, vagy a partjelző miatt maradt el az örömmámor. A United drukkerek egy Wayne Rooney lehetőségen kívül, más értékelhető megmozdulást nem láttak csapatuktól, azonban nekik már nem kellett megszakítani magukat. Az első félidőt gól nélküli döntetlennel fejezték be a felek és mehettek a jól megérdemelt pihenőre. A második félidőre a játék képe nem sokban változott, a hazaiak próbálták begyötörni a bent maradáshoz elengedhetetlen gólt, ám a helyzet nem változott, rendre kihagyták azt a pár lehetőséget is ami előttük adódott. A vendégek az 57. percben emberhátrányba kerültek, így még nagyobb lehetőség tárulkozott a Hull előtt. Marouane Fellalni egy brutális taposás után hagyta el a pályát a 77. percben. Lee Probert játékvezető habozás nélkül mutatta fel a jogos pirosat, a meggondolatlan belga középpályásnak. A játék képe  ezután az incidens után sem változott, ráadásul a hazaiak egyre feszültebbek lett, nem beszélve a közönségről, akik már tudták, hogy odaát vezetnek a “Szarkák”, így kezdtek beletörődni saját sorsukba. A mérkőzésen végül gól nem született, így maradt a 0-0, ami azt jelentette, hogy a Hull City a jövő évet már a Championshipben fogja megkezdeni. Steve Bruce együttese 7 év után búcsúzik ismét az elit ligától. Louis van Gaal Manchester pedig visszakerül a legrangosabb európai kupa sorozatba, a Bajnokok Ligájába.
Forrás:www.squawka.com Danny Ings scapata kiesése ellenére, minden bizonnyal jövőre is a Pl-ben ontja majd a gólokat.

Danny Ings csapata kiesése ellenére, minden bizonnyal jövőre is a Pl-ben ontja majd a gólokat.

Aston Villa – Burnley 0  – 1 (0 – 1)
Helyszín: Villa Park, 25.586 néző
Vezette:  Mike Jones
Gólszerzők:  ill. Ings (6.)
Sárga lap:
Vlaar (53.) ill. Ulvestad (29.), Arfield (66.)
Kiállítás: – ill. –
Aston Villa: Steer – N’Zogbia, Baker, Vlaar, Bacuna(Hutton 80.)- Delph, Westwood, Cleverly (Sinclair 72.)- Grealish, Benteke, Agbonlahor Vezetőedző: Tim Sherwood
Burnley: Heaton – Trippier, Keane, Shacklei, Mee – Boyd, Ulvestad(Taylor 65.), Jones, Arfield – Barnes(Vokes 34.), Ings(Reid 87.)  Vezetőedző: Sean Dyce
Sean Dyce és csapata már azzal a tudattal lépett pályára, hogy ez lesz – egy évig biztosan – az utolsó elit ligás mérkőzése, a másik oldalon pedig Tim Sherwoodnak köszönhetően az Aston Villa már az előző fordulóban megmenekült a kieséstől, így a Villa Park nézői nem rágták le a körmüket izgalmukban. Ennek ellenére már a 6. percben érkezett a mérkőzés első gólja, ám ezt a búcsúzó vendégek szerezték. A Burnley csodacsatára, Danny Ings fejjel volt eredményes. Az angol támadónak ez volt a szezonbeli 11. gólja, elképzelhető azonban, hogy az utolsó a Burnley színeiben, ugyanis több csapat is szeretné, ha a játékos jövőre is az első osztályban lőné a gólokat. A továbbiakban mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek, az Aston Villa volt közelebb az egyenlítéshez, mint a vendégek az előny növeléséhez. Benteke és Westwood is könnyen egalizálhatott volna,  ám Heatonon nem tudtak kifogni ezen a napon. Ezzel az egy gólos vendég előnnyel vonulhattak a szünetre a felek. A második félidőben mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei azonban gól már nem született a továbbiakban, így Ings mérkőzés elején szerzett találata, egyben győztes találat is volt, amivel szépen búcsúzott a PL-től a Burnley. Az Aston Villának még azonban hátravan a szezon egyik legfontosabb mérkőzése, ugyanis ők lesznek az Arsenal ellenfelei a május 30-án megrendezésre kerülő FA kupa döntőben.