Az Arsenal elintézte a WBA-t a zárómeccsen

Az “Ágyúsok” az első félidőben lezárták a mérkőzést a WBA ellen az Emirates Stadionban. Theo Walcott 37 perc alatt mester hármast jegyzett. A Crystal Palace hazai pályán győzelemmel búcsúzott a szezontól.

Walcott megállíthatatlan volt.

Arsenal- West Brom 4 – 1 (4 – 0)
Helyszín: Emirates Stadium, 60.272 néző
Vezette:  Robert Medley
Gólszerzők: Walcott (4.,14.,37.), Wilshere (17.) ill. McAuley (57.)
Sárga lap:
Bellerin (48.) ill. –
Kiállítás: – ill. –
Arsenal: Ospina – Bellerin, Gabriel, Mertesacker, Gibbs – Coquelin(Ramsey 69.), Cazorla – Wilshere(Oxlade-Chamberlain 77.), Ozil, Alexis – Walcott(Giroud 69.) Vezetőedző: Arsene Wenger
West Brom: Myhill – Dawson, McAuley, Olsson(Anichebe  51.), Lescott – Morrison, Yacob(Baird 60.), Fletcher – McManaman(Gardner  54.), Berahino, Brunt Vezetőedző: Tony Pulis
Az Arsenal úgy futott neki ennek a találkozónak, hogy óriási blama kellene ahhoz, hogy elveszítse a bronz érmét, tehát egyik csapatnak sem volt óriási tétje a találkozón. Ennek tudatában önfeledt játékot láthattak az Emirates nézői, melynek már a 4. percben meglett az eredménye. Santi Cazorla passzát a kezdőbe visszatérő Theo Walcott váltotta gólra. Az angol csatár egy egészen elképesztően nagy gólt vágott Myhill kapujába, kiszorított helyzetből, a kapus tehetetlen volt a lövéssel szemben. Rá 10 percre ismét örülhetett az hazai publikum, ismét Walcott volt a főszereplő, egy szép labdaátvétellel becsapta védőjét, majd a hálóba lőtt két védő szorításában. A vendégek még fel se dolgozták a második bekapott gólt, máris foghatták a fejüket a következő miatt. A 17. percben Wilshere egy hatalmas “bombát” ragasztott a WBA kapujába, egy szöglet utáni szituáció után, kapásból, ballal 17 méterről kipókhálózta Myhill kapuját. Ezután folytatódott az “Ágyúsok” nyomása, minden támadásuk életveszélyes volt, a vendég kapusnak többször résen kellett lennie, azonban a 37. percben ismét zörrent Tony Pulis csapatának a hálója. Walcott megszerezte harmadik gólját is. Egy szenzációsan felépített hazai támadás után Santi Cazorla passzolta be középre a labdát, a hosszún pedig az angol válogatottnak már nem volt nehéz dolga, az üres kapuba kellett passzolnia a játékszert. Ezzel a góllal a vendéglátók már az első félidőben lezárták a 3 pont sorsát. A második játékrészre már értelemszerűen visszavett az Arsenal. Ennek a 57. percben meg is lett az “eredménye”, Ospina egy szöglet után borzalmas rosszul helyezkedett, Baird elől nem tudta elütni a labdát, akinek az üres kapuba fejelni nem jelentett problémát, ezzel kozmetikázva az eredményt. Ezután a hazaiak ismét magukhoz ragadták a kezdeményezést, de újabb gólt már nem sikerült szerezniük, igazi Ramseyt kétszer is csak a kapufa állította meg, úgy ahogy a másik oldalon Anichebet is. A végeredmény 4-1, ezzel az Arsenal a dobó legalsó fokán végzett és jó szájízzel készülhet az egy hét múlva megrendezésre kerülő FA kupa döntőre. A WBA pedig elégedett lehet a szezonnal, hiszen bent maradt az első osztályba, mi több a középmezőny egyik oszlopos tagja lett.

Murray (89.), Hangeland (90+2) ill.
Crystal Palace: Hennesey – Souare, Hangeland, Dann, Ward – McArthur(Murray 36.), Jedniak, Puncheon, Bolasie(Campbell 82.), Chamakh(Mutch 66.), Zaha Vezetőedző: Alen Pardew
Swansea: Fabianski – Naughton, Fernandez, Bartley, Richards – Cork, Britton(Grimes 70.)- Dyer(Barrow 64.), Emnes, Montero(Gorre 84.)- Gomis Vezetőedző: Gary Monk
Mindkét csapat úgy lépet pályára, hogy se le se fel nem tudott már úgy elmozdulni a tabellán, hogy az számottevő legyen. AZ Alen Pardew vezette Crystal Palace a szezon második felére egy nagyon stabil középcsapattá nőtte ki magát, csak úgy mint Gary Monk “Hattyúi” . A találkozón inkább a hazaiak akarta érvényesült, ők dolgozták ki a több lehetőséget, de a másik oldalon is akadt helyzet, azonban az első félidő inkább a mezőnyjátékról és küzdésről szólt. A második játékrészben az első lehetőségét gólra is váltották a hazaiak. Dann fejelt be középre egy szabadrúgás utáni labdát, a tizenegyesponton egyedül ácsingózó Chamakh pedig egy az egyben a kapussal szemben nem hibázott, így megszerezve csapatának a vezetést. A mérkőzés végéig még növelhette volna előnyét a Palace, azonban nem tudták kihasználni lehetőségeiket. A végeredményt maradt 1-0. Mindkét csapat elégedett lehet a szezonjával, jövőre is komolyan kell venni mind a Swanseat, mind a Crystal Palacet.