Portugál Kupa: A Sporting hatalmas bravúrral lett kupagyőztes!

A portugál kupafináléba a fővárosi Sporting Lisboa, és az SC Braga csapata jutott be, és az előjelek a zöld-fehérek sikerét valószínűsítették. A két csapat legutóbbi négy tétmeccsét ugyanis a Sporting nyerte.

Kép forrása: vavel.com  A Sporting 16. alkalommal lett kupagyőztes!

Kép forrása: vavel.com
A Sporting 16. alkalommal lett kupagyőztes!

Sporting Lisboa – SC Braga 2-2 (0-2, 2-2, h.u. 2-2, 2-2 ) büntetőkkel: 3-1
Gólszerzők: Slimani (84.), Montero (90+3.) ill. Eder (16. – büntető), Silva (25.)
Kiállítva: Cedric (14.) ill. Mauro (115.)

A mérkőzés nem éppen úgy kezdődött, ahogy azt a Sporting játékosai elképzelték. Még negyedóra sem telt el, Cedric kiállítás, és a szabálytalansága után megítélt büntető értékesítése után gól-, és emberhátrányba kerültek, a gyengének nem mondható Braga ellen. Ezt a fórt nem is hagyta ki a piros-fehér csapat, és a 25. percre már 0-2 állt az eredményjelzőn. Ezek után visszaálltak a Braga játékosai, és magukra engedték a Sportingot, de emberhátrányban a Lisszaboniaknak nem volt sok esélyük. Legalábbis a mérkőzés utolsó felvonásáig úgy tűnt, hogy ez egy nagyon sima meccs lesz. Ám a 84. percben előbb Slimani, majd a ráadás utolsó pillanatiban Montero talált a kapuba, így a Braga ráfázott arra, hogy nem végezte ki nevesebb ellenfelét. A nagy hajrá sokat kivett a Sportingból, de eljutottak a kétszer 15 perces hosszabbításig, ami már nem tartogatott újabb gólokat, csak a létszám egyenlítődött ki Mauro kiállítása miatt, így következhetett a tiezenegyespárbaj. Ahol aztán a Braga már nem tudott megújulni, az első körben még sikerült értékesíteniük a feleknek a lehetőségüket, de ezután már csak a Sporting talált a kapuba, míg a Braga háromszor is hibázott, így a Sporting Lisboa büntetőkkel, de megnyerte a kupát!