U20-as vb: A németeknek Nigéria sem jelentett akadályt!

Nigéria sem találta Németországon a fogást az U20-as labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében. A németek ugyan csak egy góllal, de továbbjutottak, így még mindig száz százalékosak az új-zélandi tornán, sorozatukat pedig a negyeddöntőben folytathatják.

Mint kiderült, Öztunali gólja hamar eldöntötte a meccs végkimenetelét (forrás: twitter.com/FIFAcom)

Németország – Nigéria 1-0 (1-0)
Helyszín: Christchurch, Christchurch Stadion
Vezette: Fahad Al Mirdasi (KSA)
Gólszerzők: Öztunali (19′)

A németekre papíron Nigéria ellen várt a legnagyobb megmérettetés. Az eddig menetelő germánok a magyarok csoportjából továbbjutó afrikaikkal mérkőztek meg a legjobb nyolc közé jutásért.

A meccs első igazán nagy helyzetéből gól született! A vb-n parádézó Stendera tette ki a labdát a tizenhatos szélére Öztunalinak, utóbbi pedig bődületesen nagy bombát akasztott a léc alá (1-0). A németek minden téren domináltak az első félidőben, s a félidő hajrájában is adódtak nagy lehetőségei. A 37. minutumban Mukhtar tudta kapura irányítani fejjel a labdát, de Enaholo résen volt. A 44. percben az asszisztot jegyző Stendera is gólra tört, de a nagy löketet is tudta védeni a nigériai hálóőr.

A második félidő egészében  még csak egy kaput eltaláló lövést sem jegyezhettünk fel! A mezőnyjátéké lett a főszerep, mindkét válogatottnak akadtak azonban lehetőségei a lövésre, de a kapusoknak nem kellett izgulniuk. A nigériaiaknak csapat szinten ennek ellenére annál inkább, mert a németeknek már nem volt fontos a gólszerzés, viszont az afrikaiaknak létkérdés volt ez. Azonban a hajrában sem volt kapura lövés, így Öztunali 19. percben szerzett találta eldöntötte a továbbjutó kilétét! A németek a legjobb 8 között ismét afrikai ellenféllel mérkőznek meg, akkor Malival kell játszaniuk.