A United a Barcát is elintézte a felkészülés során – videóval

A Vörös Ördögök eddig hibátlanok, a Club América és a San José Earthquakes ellen aratott győzelmek után a Barcelonát is felülmúlták, így egyelőre hibátlanok a Bajnokok Nemzetközi Kupáján. A katalánok több kulcsjátékost is nélkülöztek, ráadásul szerencséjük sem volt, hiszen 3-szor találták el a kapufát, de a manchesteriek remek játékkal rukkoltak elő, ezért összességében mondhatjuk, hogy megérdemelt a győzelmük.

A labdabirtoklásért folyó csatát a Barca nyerte, de sokszor nem tudtak mit kezdeni az angolok reteszével - Forrás: facebook.com

A labdabirtoklásért folyó csatát a Barca nyerte, de sokszor nem tudtak mit kezdeni az angolok reteszével – Forrás: facebook.com

Manchester United – Barcelona: 3-1 (1-0)
G: Rooney (7.), Lingard (65.), Januzaj (90+1.) ill. Rafinha (90.)
MU: De Gea (Johnstone 63.) – Darmian (McNair6 64.), Jones (Smalling 64.), Blind (Herrera 63.), Shaw (Blackett 64.) – Carrick (Valencia 64.), Schneiderlin (Fellaini 64) – Young (Lingard 64.), Mata (Pereira 64.), Memphis (Januzaj 64.) – Rooney (Wilson 64.)
Barcelona: Ter Stegen (Masip 46.) – Adriano (Rakitic 46.), Pique, Vermaelen (Mathieu 60.), Alba – Busquets, Iniesta, S. Roberto – Rafinha, Suarez, Pedro

A Barcelona hamar nekirontott ellenfelének, Suárez szabadrúgásból találta el a kapufát, aztán meg Sergi Roberto ziccerét fogta meg De Gea. Mégis a United szerezte meg a vezetést, Young szöglete után maradt Rooney őrizetlenül, aki könnyedén a hálóba bólintott. Ezt követően mindkét csapat próbálta ráerőltetni akaratát a másikra, ez inkább a Barcának sikerült, de a United jól védekezett, és támadni is tudott, összességében kiegyenlített volt a találkozó. Rooney újabb szöglet utáni fejese okozott némi riadalmat, majd Young csavarását védte Ter Stegen egy elég furcsa mozdulattal. Ezt követően komoly helyzet nem volt egészen Suárez villanásáig, amikor egy fordulás után ezúttal a másik kapufát találta telibe távolról. Az uruguayi újra veszélyeztetett a félidő végén, Pedro visszagurítását küldte kapura, amit De Gea fogott.

A fordulást követően az angolok dolgozta ki először helyzetet, Depay lőtt a tizenhatoson belül némi forgolódás után, de Masip fogta. A másik oldalon Rakitic szabadrúgása süvített el pár centivel a kapu fölött, De Gea viszont nyugodt volt. Suárez 1 óra elteltével már azt hihette, hogy végre összejött neki a gól, ekkor azonban a partjelző zászlaja szólt közbe, les miatt érvénytelenítették a találatot. A United ezt követően sort cserélt, és ez be is jött. A 65. percben létszámfölényt alakítottak ki a bal oldalon, Blackett centerezett Lingardnak, aki higgadtan befejezte a támadást, 2-0. A 68. percben tovább is növelhették volna az előnyt, de ekkor Januzaj rosszul célzott. A 72. percben nagyon közel állt a szépítéshez a Barca, Rakitic szabadrúgását El Haddadi fejelte a kapufára. Maga a horvát is közel járt a 80. percben, Valenciát megelőzte, azonban nem találta el a kaput. Rakitic átvette Suárez szerepét a második félidőben abban az értelemben, hogy jól játszott, azonban a lövései sehogy sem akartak bemenni, a 88. percben Johnstone fogta ígéretes próbálkozását. A 90. percben összejött a szépítés miután Roberto labdáját Rafinha kapásból meseszépen tette el a sarokba. A középkezdésből viszont azonnal jött a válasz, Lingard ugratta ki Januzajt, aki megforgatta a védőjét, majd a kapuba lőtt visszaállítva ezzel a kétgólos különbséget.