Arany Kupa: Mexikó a döntőben bedarálta ellenfelét! – videóval

Hétfő hajnalban véget értek az Észak-Amerikában zajló 13. Arany Kupa küzdelmei. A döntőben az erőn felül teljesítő Jamaica, és az eddig meglehetősen erős hátszéllel rendelkező Mexikó találkozott.

Kép forrása: sports.ndtv.com  Mexikó, a 2015-ös Arany Kupa győztese!

Kép forrása: sports.ndtv.com
Mexikó, a 2015-ös Arany Kupa győztese!

Jamaica – Mexikó 1-3 (0-1)
G: Mattocks (79.) ill. Guardado (30.), Corona (47.), Peralta (60.)

Bár előzetesen Mexikó volt az esélyesebb, Jamaica nem állt ki feltett kezekkel, és igen nagy feladat elé állították az első félidőben ellenfelüket. Tartott mindez a 30. percig, amikor is Aguilar beadását a gólkirályi címre is esélyes Guardado kapásból vágta a felsőbe, alighanem a torna gólját szerezve ezzel. 0-1! A gól után kitámadó jamaicai védelem pedig innen már nem állt a a helyzet magaslatán, és a mexikói rohamok sorozatosan elérték kapujukat, de csak a második félidőben dőlt el végleg a kupa sorsa. Rögtön a kezdés után Corona labdát szerzett 25 méterre a jamaicai kaputól, vezette pár métert, majd kilőtte a bal alsót, Thompsonnak esélye sem volt leérni a lövésre. 0-2! Mindent egy lapra feltéve próbálkozott Jamaica, de a vége újabb gól lett: egy védő lábáról lecsorgó labdát Peralta kíméletlenül bombázott a kapuba, ezzel végleg eldöntve a mérkőzést. 0-3! A jamaicai támadósornak mindössez egyetlen válasza volt a 79. percben Mattocks révén, aki becsapta őrzőjét, majd kilőtte a hosszú alsót, egy szép csavarással. 1-3! Összességében Mexikó ezen a mérkőzésen bizonyította, hogy kiváló erőkből áll, és nem érdemtelenül nyerték meg ezt a meccset. Bárcsak végig így játszottak volna, elkerülve a buta pletykákat, végső sikerükről…!