OTP Bank Liga: Újra nyert a Fradi

Továbbra is százszázalékos a Ferencváros a bajnokságban, ezúttal a Paks hajtott nekik fejet.

fotó: nso.hu

Lamah lőtte a másodikat

“Győztes csapaton ne változtass!” – tartja a mondás, és Thomas Doll ennek megfelelően a múlt héten Debrecenben sima győzelmet arató csapatát küldte fel a Paks ellen az Üllői úton. Már a találkozó elején magukhoz ragadták a kezdeményezést a zöld-fehérek, ám Sestak, majd Böde is rosszul célzott, majd Lamah lövését blokkolták. A ferencvárosi fölény a 14.percre érett góllá, amikor a góllövőlistát toronymagasan vezető Böde vette be Molnár kapuját (1:0). 10 perccel később érkezett a következő találat. A Fradi gyanús körülmények között szerzett labdát, de Solymosi sípja néma maradt, Lamah köszönte szépen és megduplázta az előnyt (2:0). Az egyetlen paksi lehetőség a félidő utolsó percében akadt, de Dibusz a helyén volt, így szünetre maradt a megnyugtató hazai előny.
Szünet után a hazaiak egy fokozattal visszavettek, jöttek a cserék, Doll bedobta Cukicot és Radót is Nagy Ádám, illetve Busai helyére. Csordogált a találkozó, a Fradi nem erőltette már a gólszerzést, a vendégek pedig nem tudtak Dibusz kapujának közelébe menni, így a végére is maradt a félidőben kialakult állás, amivel a Ferencváros továbbra is őrzi a makulátlan mérlegét a honi élvonalbeli pontvadászatban. Folytatás két hét múlva a derbyvel, ahol az Újpest próbálhatja útját állni a zöld-fehér hengernek.

Ferencváros – Paks 2:0 (2:0)
Helyszín: Groupama Aréna
Vezette: Solymosi
Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramirez – Hajnal, Nagy Ádám (Cukic 60.) – Busai (Radó 60.), Sesták (Nagy Dominik 79.), Lamah – Böde
Paks: Molnár – Kulcsár, Asztalos, Gévay, Szabó – Papp (Kesztyűs 81.), Hahn (Kővári 81.), Szakály, Bertus – Balázs (Fröhlich 81.), Bartha
Gólszerzők: Böde (14.), Lamah (24.) ill. –
Sárga lap: Cukic (89.) ill. –
Kiállítva: – ill. –