Az Eibar pofonjába szaladt bele a Bilbao

Újabb sikert aratott az Eibar, amely most a papíron erősebbnek vélt Athletic Bilbaót gyűrte le, méghozzá nagyon simán, főként a játék képe alapján! Az Eibar két győzelmével az élmezőnyben, míg a tabella végén a két vereséget elszenvedő baszk együttes.

Eibar - Athletic Bilbao, Saúl Berjón

Berjóné volt az első gól, őt ünnepelhették a társak (forrás: as.com)

Eibar – Athletic Bilbao 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Berjon (34′ – büntetőből), Adrian (61′)

A spanyol bajnokság második fordulójában a nap nyitómeccsére az Eibar otthonában került sor, ahol a baszk Athletic Bilbao vendégeskedett. Nem feltétlen azt várhatta a vendégek szurkolótábora, és az, aki hitt a papírformában, ami az első félidőben zajlott a pályán. A vendégek egyetlen lövést sem tudtak leadni, nem hogy kaput eltalálóval büszkélkedhettek volna. A 17. minutumban már közel járt a gólszerzéshez a hazai együttes, amikor Adrian találta telibe a labdával a felső lécet! Ráadásul a 34. percben a félidő során támadások és kaput eltaláló lövések terén is domináns Eibar tizenegyesből megszerezte a vezetést! Laporte szabálytalanságát követően Berjon értékesítette a büntetőt (1-0)! A fordulást követően sem került jobb helyzetbe a baszkföldi csapat. A 61. percben ugyan még Iraizoz védte Keko próbálkozását, de jött a szöglet, ami után Adrian fejjel vette be a vendégek kapuját (2-0)! Elértünk a meccs 75. percéig, és ki lehetett jelenteni: továbbra sem volt egyetlen lövése sem a vendégcsapatnak, ami elképesztő! Közeledett a végszó, az Eibar pedig már nem siettette a játékot, legalább is az újabb gólszerzést egyáltalán nem, míg a baszkok továbbra is képtelenek voltak ellőni a labdát. A meccs végéig sem változott már az eredmény és a bilbaói klub lövőkedve sem jött meg, így két bajnoki után pont nélkül áll az Athletic, míg az Eibar száz százalékosan van az élmezőnyben, úgy, hogy csak egy gólt kapott az együttes!