OTP Bank Liga: Zsinórban harmadszor kapott ki az Újpest

A Videoton hazai pályán 3:0-ra legyőzte az Újpestet, többek között a két gólt szerző Gyurcsó Ádám vezérletével.

balajcza

Videoton – Újpest 3:0 (0:0)
Székesfehérvár, Sóstói Stadion Vezette: Solymosi
Gólszerzők: Gyurcsó (11-esből 58.,86.), Kovács (90.) ill. –
Sárga lap: – ill. Sallói (28.), Heris (42.,72.), Mohl (57.)

Videoton: Danilovic – Nego, Lang, Vinicius, Stopira – Pátkai, Simon, Pölöskei (Szolnoki 73.) – Suljic, Gyurcsó (Feczesin 89,), Oliveira (Kovács 69.) Vezetőedző: Pető Tamás
Újpest: Balajcza – Heris, Litauszki, Kálnoki Kis, Mohl – Nagy (Kabát 84.), Sallói (Tóth P.67.), Balogh, Balázs (Filkor 54.), Andric – Diagne Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic

A Videoton klasszikus csatár nélkül állt fel, hiszen Feczesin és Rudolf is csak a padon foglalt helyet, Ivanovski még ott se volt. Viszont a korábbi újpesti Suljic és Nego is ott volt kezdéskor. A találkozó első félórája feledhetőre sikerült, aztán fokozatosan jött előre a Vidi és ez helyzetekben is megnyilvánult. Nego, majd Oliveira lövésénél is Balajcza védett hatalmasat, ezzel tartotta a szünetre a 0:0-át csapatának.
Fordulás után folytatta a pressziót a fehérvári együttes, mely a 58. percre érett góllá. Gyurcsó beadásába Mohl ért bele kézzel, a jogosan megítélt büntetőt Gyurcsó maga értékesítette. Tovább csökkentette a lilák pontszerzési esélyeit Heris, aki Kovács Istvánt ajándékozta meg egy taslival, ami sárgát ért számára, de mivel már volt neki egy, így befejezte a mérkőzést. A vendégeknél ezután pályára lépett a szurkolók kedvence, Kabát Péter is, ám ő se tudott érdemben hozzátenni csapata játékához, sőt az utolsó 6-8 percre teljesen szétesett az Újpest. Balajcza még óriási bravúrral hárított egy Gyurcsó ziccert, de a következőnél már tehetetlen volt, így duplázott a középpályás (2:0). Nem sokat váratott magára a harmadik gól sem, melyet Kovács jegyzett, és maradt még egy Balajcza bravúr a végére is. 3:0-ra nyert a Videoton, ezzel elmozdult a kieső helyről, az Újpest viszont zsinórban harmadjára kapott ki.