Magyar Kupa: Másodosztályú továbbjutók kedden

Újabb fordulójához érkezett a labdarúgó Magyar Kupa sorozata, melyben már a tét a legjobb 16 közé kerülés.

magyar-kupa-600x400

A mai nap folyamán két párosítást rendeztek, melyekben alacsonyabb osztályú csapatok csaptak össze. A “könnyebb” feladat a Zalaegerszegnek jutott, mely a harmadosztályú Duanaharaszti otthonába látogatott, de a hazaiak becsületére legyen mondva, hogy az NB I-es feljutásra pályázó zalaiak csak egy góllal nyertek és jutottak tovább. A másik párosításban két NB II-es együttes mérte össze erejét, melyből az eredetileg esélytelenebbnek tartott Sopron jött ki győztesen a Balmazújváros ellenében, szintén idegenben.

Dunaharaszti – Zalaegerszeg 0:1 (0:0)
Gólszerző:ill. Szalkai (53.)

Dunaharaszti: Kalmár – Rétsági, Nyéki, Mártkon, Méder, Kovács, Gacsal, Aranyos (Szalay 79.), Ablonczy (Szmola 80.), Rebecsák, Mészáros
Zalaegerszeg: Kovács – Fodor, Szalkai (Nagy 79.), Horváth P., Koller (Bailo 60.), Szőllősi, Simonfalvi, Króner, Horváth R., Patvaros, Bíró

A mérkőzésnek az adott némi pikantériát, hogy a zalaiaknál pályára lépő Króner Martin az édesapja ellen bizonyíthatott, lévén a Dunaharasztinak Króner Péter a vezetőedzője. A Csak János irányította vendégek számítottak az esélyesebbnek az alacsonyabb osztályú riválisuk ellen, ám ez az osztálykülönbség az eredményben nem látszott meg, mert a zalaiak csak egy második félidőben szerzett góllal tudtak nyerni, igaz számukra ennyi is elég volt a továbbjutáshoz.

Balmazújváros – Sopron 2:3 (0:1)
Gólszerzők: Fekete (64.), Papp (79.) ill. Szalai (8.), Zamostny (48.), Grabant (76.)
Kiállítva: ill. Szabó (90+2.)

Balmazújváros: Horváth – Bokros (Pintér a szünetben), Vajda, Bakos (Papp 73.), Németh, Kónya, Zsiga (Belényesi 56.), Fekete, Hadházi, Virág, Kiss
Sopron: Grabant P. – Holdampf, Jancsó, Deme, Rácz (Baracskai 55.), Szabó, Zamostny, Szalai, Heinrich, Tóth (Tihanyi 19.), Grabant B. (Papp 85.)

Két másodosztályú csapat csatáját láthatta az, aki kilátogatott a Sopron balmazújvárosi vendégjátékára. A soproniak a középhátvéd Szalai Vilmos találatával jutottak előnyhöz, mely ki is tartott nekik a félidőig. Szünet után a szebb napokat is megélt Zamostny Balázs duplázta meg a Vasutasok előnyét, amit Fekete Ádám révén kozmetikázott a házigazda. A hajrában történt még egy gyors gólváltás, Grabant góljára (1:3) Papp válaszolt (2:3), de mivel több gól már nem esett, a soproniak készülhetnek a folytatásra.