La Liga: Nehezen, de hozta a Barca a kötelezőt! – Videóval!

Nehezen, de hozta a kötelezőt a Barcelona, miután idegenben győzte le két góllal a több mint hatvan percet emberhátrányban futballozó Betist. Győzelmével a katalánok maradnak a tabella első helyen a 36. fordulót követően.

02

Real Betis – FC Barcelona 0-2 (0-0)
Sevilla, Estadio Benito Villamarín, 44 015 néző, Vezette: Antonio Mateu Lahoz
Gólszerzők:ill. Rakitic (50.), Suárez (81.)
Sárga lap: Gonzalez (21.), Westermann (28.), Petros (34.), Ceballos (67.) ill. Pique (23.), Messi (23.), Alves (45+1.),
Kiállítva: Westermann (35. – második sárga lap után) ill.

Real Betis: Adan – Gonzalez Cabrela, Pezzella, Westermann, Montoya – Petros, N’Diaye – Cejudo, Joaquin (Mosunda (55.), Ceballos (Portillo 69.) – Castro (van Wolfswinkel 79.), Vezetőedző: Juan Merino

FC Barcelona: Bravo (ter Stegen 88.) – Alves (Sergi Roberto 74.), Pique, Mascherano, Alba – Rakitic (Turan 86.), Busquets, Iniesta – Messi, Suárez, Neymar, Vezetőedző: Luis Enrique

Győzelmi kényszerben volt a Barcelona, miután fő riválisai, a Real Madrid és az Atlético Madrid egyaránt 1-0-ás győzelmeket arattak a nap folyamán. A Barca annyival volt könnyebb helyzetben mint az említett madridi “különítmény”, hogy nekik már nem kellett tartogatni a Bl miatt, hanem ami a csövön kifért. Ennek ellenére nehéz 90 percen vannak túl Messiék, hiszen a Barca nem tudta könnyen feltörni a Betis védelmét. Főleg az első félidő volt nehézkes a gránátvörösök számára, pedig a hazaiak a 35. perctől tíz emberre fogyatkoztak miután a sevillai zöld-fehérektől hét perc leforgása alatt második sárga lapja után kiállították a német Heiko Westermannt. A második 45 perc viszont már a címvédő katalánoké volt, hiszen ebben a játékrészben a hazaiaknak még kapuralövésük sem volt, ezzel szemben a Barcának hét is, melyből kettő célt is ért. Ivan Rakitic Messi passza után használta ki a hazai védők és a Betis-kapus hibáját és öt méterről az üres kapuba belsőzött. (0-1) A Barcelona a gól után rengeteg helyzetet dolgozott ki, melyek közül Luis Suárez talált be Lionel Messi hosszú indítása után tizenegy méterről. (0-2) Az uruguayinak ez már a 35. gólja volt a ligában és jelenleg néggyel jobban áll mint Ronaldo, így már számára kézzel fogható közelségbe került a gólkirályi cím. Ráadásul a 2015–2016-os évadban az MSN-nek (vagyis a Messi, Suárez, Neymar) támadóhármasnak ez már a 123 gólja volt, ez eggyel több mint a legutóbbi idényben elért góltermése. A hajrában Claudio Bravo, a katalánok kapusa megsérült, helyére Marc-André ter Stegennek kellett beállnia. A Barca győzelmével továbbra is vezeti a La Ligát, míg a Betis a tizenharmadik 41 ponttal.

Fotó: laliga.es