Premier League: A Southampton nagyon elverte a Cityt

Mane nem tréfált egy mesterhármassal elintézte a BL elődöntő miatt tartalékosabban felálló Manchester Cityt. A végeredmény 4-2, ezzel a “Szentek továbbra is ott vannak a nemzetközi kupaszereplésért folyó harcban.

pelle

Southampton – Manchester City 4-2 (2-1)
Helyszín: Stadium of Light
Gólszerzők: Long (25.), Mane (28. 57.,68.) ill. Iheanacho (44.,78.)
Sárga lapok: Clasie (30.), Tadic (54.) ill. Fernandinho (20.)
Kiállítva: –

Southampton: Forster – Bertrand, Fonte, Van Dijk, Martina – Clasie (Romeu 59.), Wanyama – Tadic (Rodriguez 87.), Davis (Ward-Prowse 73.), Mane – Long Vezetőedző: E. Koeman

Manchester City: Hart – Zabaleta, Otamendi, Mangala, Kolarov – Nasri, Ferenandinho (Demichelis 60.), Delph (Navas 64.), Sterling – Iheanacho, Bony Vezetőedző: Manuel Pellegrini

A Manchester City azzal a tudattal lépett pályára, hogy szerdán rendkívül fontos BL elődöntőt kell játszani a Real Madrid otthonában. Ennek megfelelően Pellegrini kicsivel tartalékosabban rakta össze csapatát. Ám ez nem látszott meg az elején a játék képen, mindkét oldalon alakultak ki helyzetek, előbb Long, majd Sterling is könnyen vezetést szerezhetett volna. A 20. percben érkezett az első gól, mégpedig a hazai csapattól. Tadic kanalazott be bravúrral egy indítást a City kapuja elé, ahol Long érkezett és nem hibázott, megszerezve csapatának a fontos előnyt. Rá 8 percre már 2 volt a “Szentek előnye, ekkor ismét Tadic volt az előkészítő, ám Mane volt a befejező. A Cityt már kevésbé zavarta össze a 2. bekapott gól mint az első. A 44. percben Iheanacho révén már szépíteni is tudtak a vendégek. Fejjel volt eredményes egy kipattanó után a fiatal csatár. Így a szüntre ezzel a 2-1-el vonultak be a felek. A második játékrészben ismét hazai gól volt az első, méghozzá újból Mane volt az “elkövető”, egy szöglet utáni kavarodásnál volt jó helyen a középpályás. Rá 10 percre pedig ismét érkezett a hazai találat, amely már a 4. volt az eredményjelzőn és, ha egy üzlet beindul, persze, hogy Saido Mane köszönt be ismét. A gólpasszt ismét Tadic jegyezte, aki ebben a kategóriában ért el mesterhármast. A hajrában ugyan még szépíteni tudott a City, ismét Iheanacho volt eredményes, aki parádés gól tekert Forster kapuába. A végeredmény 4-2, a “Szentek” nem kegyelmeztek a fásult “Kékeknek”. BL ide vagy oda ezzel a vereséggel egyre jobban tekingetni kell Pellegriniéknek hátra is, ugyanis a manchesteri rivális már csak 4 pontra van tőlük úgy, hogy egy meccsel kevesebbet is játszott. Koeman együttese pedig kezdhet reménykedni a nemzetközi kupaszereplésben, mivel a 6. helyen álló WHU, csak 2 pontra van tőlük.

Képek forrása: live.premierleague.com/