Premier League: Pontoztoszkodás a forduló rangadóján

Bajnokok Ligája helyezés volt a tét a forduló rangadóján a Manchester City stadionjában, ahová az Arsenal látogatott. Hiába szereztek kétszer vezetést Pellegrini fiai, az Arsenal nem adta magát.

de bruyne

Manchester City – Arsenal 2-2 (1-1)
Helyszín: Etihad Stadium
Gólszerzők: Agüero (8.), de Bruyne (51.) ill. Giroud (10.), Sanchez (68.)
Sárga lapok: Otamendi (90+1.), Fernandinho (90+2.) ill. Gabriel (71.)
Kiállítva: –

Manchester City: Hart – Clichy, Mangala, Otamendi, Sagna – Fernando (Toure 79.), Fernandinho – De Bruyne, Iheanacho (Sterling 71.), Navas (Bony 79.) – Agüero VEzetőedző: M. Pellegrini

Arsenal: Cech – Monreal, Koscielny, Gabriel, Bellerin – Elneny (Coquelin 76.), Ramsey – Sanchez, Iwobi (Walcott 59.), Welbeck (Wilshere 24.)- Giroud Vezetőedző: A. Wenger

Az Etihadban úgy lépett a pályára City, hogy ha nem tud nyerni az Arsenal ellen, akkor könnyen kicsúszhat a kezei közül a BL indulás. Ennek megfelelően ők kezdték nagyobb elánnal találkozót és meg is lett az eredménye, mivel már a 8. percben sikerült megszerezniük a vezetést Agüero lévén. Kisebb Arsenal tanácstalanságot követően a 16-oson belül az argentin a rövidre kegyetlenül bevágta a labdát. Az “Ágyúsokat” azonban nem törte meg a gól, mi több rá két percre már egyenlítettek is. Giroud maradt teljesen üresen egy beívelést követően közvetlen közelről, fejjel nem hibázott. A francia megtörte ezzel 10 hónapos gólcsendjét. Komolyabb helyzet az első félidőben ezek után, már nem igazán alakult. Az Arsenal részéről érthető, de a manchesteri kékeknek nagyon kellett volna a győzelem, ennek ellenére ők is szépen “belealudtak” az első játékrészbe. A második félidőben sem kellett sokat várni a vezető gólra. Ismét a hazaiak voltak eredményesek. De Bruynet kísérte végig a félpályától az egész Arsenal, a belga pedig köszönte szépen bevágta 18-ról. Petr Cech ismét a rövidre kapta a gólt, ám védelmére szóljon Gabriel lábai között elsurranó bombát későn látta meg. A City ismét nem tudta tartani az előnyét, Alexis Sanchez ugyanis a 68. percben egy parádés akciót követően talált be Joe Hart kapujába. Ezzel ismételten nehezebb helyzetbe hozva a Cityt. A folytatásban meglett volna a lehetősége Agüeroéknak, hogy megszerezzék a vezetést, ám a pontossággal ekkor már baj volt, valamint a hazai kapufa sem volt a csapattal. A végeredmény maradt 2-2, ennek pedig egyértelműen a Manchester Unitedet örülhetett a legjobban, ugyanis, ha megnyerik a keddi elmaradt találkozójukat a WHU otthonában akkor már a saját sorsukban a kezük a 4. helyet illetően. Könnyen lehet, hogy Pep Guardiola csak egy EL indulással indíthatja a manchesteri karrierjét.