Könnyed győzelemmel melegített a Copára Uruguay – videóval

Az uruguayi válogatott Edinson Cavani duplájának is köszönhetően simán verte Trinidad és Tobagót, ez volt az egyetlen felkészülési meccsük a kontinenstorna előtt.

Cavani taps

Uruguay – Trinidad és Tobago: 3-1
G: Cavani (bün. 26., 39.), Vecino (52.) ill. Williams (7.)

Már 2 perc után a kapuba talált Uruguay Carlos Sanchez révén, de a találatot les miatt érvénytelenítették – tévesen. A 7. percben pedig már a vendégek vezettek, Shahdon Winchester nyert meg egy párbajt Victorinóval szemben, majd kiugratta Williamst, aki könyörtelenül a kapuba lőtt. A kapott gól megfogta a hazaiakat, csak a 25. percben tudtak helyzetet kialakítani, amikor Lodeiro került a földre a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt meg Cavani bevágta. Sanchez kis híján közvetlenül gólt szerzett szögletből, azonban a kapus még ki tudta ütni a labdát, pár perccel később viszont hibázott, amikor rosszul mozdult ki a kapujából, így Cavani közelről eredményes volt. A harmadik gólt Vecino szerezte azok után, hogy Rolan kihagyhatatlan helyzetbe hozta. Volt még helyzete Uruguaynak, újabb gólt azonban nem tudtak szerezni, így maradt a 3-1. Ők Mexikó ellen játsszák első meccsüket június 5-én.