Copa América: Nem bírt egymással Brazília és Ecuador – videóval

A második játéknapon pályára lépett a brazil válogatott is a B-csoportban. A több sztárját is nélkülőző brazil csapat Ecuador válogatottja ellen kezdte meg a 2016-os Copa Americat. A csoport másik mérkőzésén Haiti válogatottja Peruval csapott össze.

philippecoutinho-cropped_jf0k2gg7momp10e1nirealb4o

Brazília – Ecuador 0:0
Helyszín: Rose Bowl (Pasadena), Vezette:Bascunan J. (Chile)
Gólszerzők: –
Sárga: Casemiro (18.), Elias (35.), Gil (38.) ill. Paredes (47.), Valencia (77-), Ayovi (86.)
Piros:

Brazilia: Allisson –Filipe Luis, Marquinhos, Gil, Alves – Casemiro – Coutinho, Augusto, Elias (Lima 86.), Willian (Lucas 76.) – Jonas (Gabriel 62.)  Szövetségi kapitány: Dunga

Ecuador: Dreer – Paredes, Mini Meza, Achilier, Ayovi – Noboa, Gruezo – Valencia, Bolanos (Galibor 91.), Montero (Martinez 81.) – Valencia ( Ayovi 81.) Szövetségi kapitány: Quinteros

A nagy sztárok javát nélkülöző brazil válogatott, nem bírt a nyitókörben az ecuadori válogatottal. A védelemből a rutinos David Luiz és Thiago Silva is hiányzott, míg a gólszerzésben meglátszott Neymar és Firmino hiánya. Meglepetésre a találkozón Dunga szövetségi kapitány nem adott lehetőséget a Zenit sztárjának Hulknak sem. A találkozón a brazilok próbálkoztak többnyire, lövésekkel komoly helyzeteket  azonban nem tudtak kidolgozni. Mindössze Coutinho lövésénél kellett bravúrral hárítani az ecuadori kapusnak a hatodik percben. Ha rá nézünk a statisztikára az is elárul mindent, a kaput eltaláló lövések aránya mindössze 2:1 volt a brazilok javára. A győzelemhez azonban Ecuador válogatottja állt közelebb, a 66. percben Montero passzát követően Bolanos kisodródott helyzetből lőtt kapura azonban a brazilok kapusa Allisson nagyon szerencsétlenül ért a labdába és bepattant a hálóba, nagy szerencséjére azonban az asszisztens emelte a zászlaját, miszerint a labda már  kint volt. Folytatás csütörtökön, Brazília Haiti ellen lép pályára, míg Ecuador Peru ellen.

Kép forrása: goal.com