Copa: Chile kiütötte Panamat, ezzel megvan a továbbjutás – videóval

Panama ugyan a vezetést megszerezte, de utána már csak zárkózni tudott. Vargasra és Alexis Sanchezre azonban egyszerűen nem volt ellenszerük. A vége 4-2, ezzel Chilenek is megvan a továbbjutás-

vargas

Chile – Panama 4-2 (2-1)
Helyszín: Lincoln Financial Field
Gólszerzők: Vargas (15, 43.), A. Sanchez (50.,89.) ill. Camargo (5.), Arroyo (75.)
Sárga lapok: Isla (90+2.) ill. Camargo (52.), Cummings (72.), Henriquez (78.)
Kiállítva: –

Chile: Bravo – Beausejour (Puch 60.), Jara, Medel (Roco 90.), Isla – Aranguiz, Diaz, Vidal(Hernandez 90.) – Sanchez, Vargas, Fuenzalida Vezetőedző: J.Pizzi

Panama: Penedo – Machado, Cummings, Miller, Henriquez – Camargo, Gomez, Henriquez, Quintero (Buitrago 71.) – Nurse (Arroyo 46.), Tejada (Torres 46.) Vezetőedző: H. Gomez

Igazi ki ki találkozónak indult az összecsapás, mivel mindkét félnek volt még esélye arra, hogy kiharcolja a továbbjutást, ami Chile szempontjából -címvédőhöz méltón – lett volna a minimum elvárás. Azonban Panama nem adta magát egy könnyen, mi több az 5. percben máris megszerezte a vezetést, nagy meglepetésre. Camargo sistergős bombát eresztett Bravo kapujára, ami a kapusnak köszönhetően is a hálóban kötött ki. A válaszra azonban nem kellett sokat várni, érkezett Vargas, aki a 15. percben egyenlített is. Alexis Sanchez lövése kipattant Penedoról épp Vargas elé, aki közelről már nem hibázott. A 43. percben aztán ismét Vargas volt főszerepben, aki megszerezte csapatának a vezető találatot. Beausejour baloldali beadását fejelte be védhetetlenül a panamai kapuba, így tehát a szünet előtt előnnyel mehetett Chile pihenni. A második játékrészben is a címvédő irányította a játékot. Mindössze 5 perc kellett nekik , hogy növeljék az előnyüket. Vargas most előkészítőként jeleskedett, a befejező Alexis Sanchez volt. Az Arsenal támadója kapásból lőtt bődületes gólt. A gól azonban nem törte meg Panamat, a 75. percben aztán ennek meg is lett az eredménye Arroyo révén. A csereként pályára lépő csatár egy szabadrúgás után tudott eredményes lenni mellel, tegyük hozzá ebben a gólban is vastagon benne volt a nem éppen jó napot kifogó Bravo. A 89. percben aztán már végleg eldöntötte Chile a találkozót. Ismét Alexis Sanchez volt eredményes, Fuenzalida beadása után szépen fejelt Penedo kapujába. A végeredmény tehát 4-2 lett Chile javára, így Argentína mellett Sanchezék a D-csoport továbbjutói.