Menetel a Manchester City is, újabb győzelem – videóval

A Premier League harmadik fordulóját a Manchester City és West Ham összecsapása zárta. Guardiola tanítványai semmikép sem akartak leszakadni a riválisoktól és beszerették volna gyűjteni a három pontot hazai pályán.

14067592_10157464078290455_5679878150290739073_n

Manchester City  – West Ham 3:1 (2:0)
Helyszín: Etihad Stadion (Manchester)  Vezette: Marriner
Gólszerzők: Sterling (7., 90+3.), Fernandinho (18.) ill. Antonio (58.)
Sárga lapok: Fernandinho (6.) ill. Masuaku (14.), Fletcher (48.), Noble (51.)
Kiállítva: –

Manchester City: Caballero – Clichy, Otamendi, Stones (Kolarov 59.), Zabaleta – Silva , Fernandinho – Sterling, De Bruyne, Nolito (Nasri 75.) – Agüero (Fernando 88.) Vezetőedző: Pep Guardiola

West Ham United: Adrian – Ogbonna, Collins, Reid (Calleri 79.), – Masuaku, Tore (Byram 46.), Noble, Kouyate, Antonio – Valencia (Lanzini 60.), Fletcher Vezetőedző: Slaven Bilic

A forduló zárómérkőzésén a Manchester City a West Ham csapatát látta vendégül. Guardiola tanítványai remekül kezdték a szezont két győzelemmel. A City remekül kezdte a mérkőzést már a 7. percben előnyhöz jutottak a manchesteriek.  Az új szerzemény Nolito passzát követően Sterling aki a kapu jobb oldalába helyezett, Adrian tehetetlen volt. 1-0! A vendégek a gól után nem tudta változtatni, a 18. percben pedig érkezett az újabb találat. Kevin de Bruyne ívelt be egy pontrúgást ami Fernaninho fejét találta meg, a brazil nem is hibázott és a bal felsőbe fejelt. 2-0! Slaven Bilic legénysége továbbra sem tudott mit kezdeni, komoly helyzetet nem tudtak kidolgozni, sőt a 27. percben a City belga sztárja Kevin de Bruyne szabadrúgást követően el is dőlhetett volna a mérkőzés azonban a lövés fölé ment. Fordulás után sem változott a játék képe a City irányította mérkőzést, a 48. percben Nolito be is lőtte a harmadik manchesteri gólt azonban a játékvezető ezt másképp gondolta, és les miatt érvénytelenítette azt. A West Ham az 58. percben szinte a semmiből, ugyanis az első félidőben nem volt kaput eltaláló lövésük, szépítettek. Masuaku beadását Antonio fejelte a kapu jobb oldalába. 2-1! A City kapuját még Caballero védte, az új szerzemény Bravo aki a Barcelonától érkezett még nem volt nevezve a mérkőzésre. Joe Hart akinek egyre közelebb a távozása ismét a padon kapott helyet. A 66. percben ismét De Bruyne osztott ki egy szép labdát, de Agüero nem tudta belőni a City harmadik gólját. A hajrához érve a West Ham mestere kockáztatott és egyik védője helyett behozta az argentin Callerit a támadósorba. A hosszabbítás perceiben a kitámadó West Ham megkapta a kegyelemdöfést és Sterling végleg eldöntötte a három pont sorsát. 3-1! Guardiola tanítványai pedig ezzel továbbra is hibátlanok.

Kép forrása: Manchester City hivatalos fb oldala