Honvéd: Csavaros történet végén került Kispestre az U21-es válogatott játékos

Gavalovits Sándor
Gavalovits Sándor
újságíró, 2016 augusztus 31. 17:22

Érdekes módon került Kispestre az U21-es válogatottal készülő Zsótér Donát. Az átigazolás tényét az Újpest jelentette be.

1_1_1_1_1_1_1_1

Bár a felkészülést Újpesten kezdte, Zsótér Donát végül egy idény erejéig a Honvédban futballozik. Az ok egyszerű, mivel a lila-fehéreket kizárta a FIFA az átigazolásokból, így nem szerződhetett a IV. kerületbe a játékos. Most a két klub, és a játékos is abban állapodott meg, hogy a 2016-2017-es szezont kölcsönben a XIX. kerületben játssza le. „Néhány héttel ezelőtt hírt adtunk róla, hogy Zsótér Donát megszerzésével tovább erősödött a keretünk. Miután azonban az ismert FIFA-szankció miatt klubunk egyelőre nem igazolhat új játékost, ezért hozzájárultunk ahhoz, hogy a 20 éves középpályás kölcsönben a Budapest Honvéd csapatában szerepeljen. Úgy gondoljuk ugyanis, hogy a játékos és egyesületünk érdeke is, az hogy Donát – aki legkésőbb jövő nyáron csatlakozik az Újpest FC-hez – folyamatosan játékban legyen.” – jelezte az újpestiek honlapja. Egyébként a játékjoga papíron a szintén Duchatelet-érdekeltségbe tartozó belga Sint-Truidené.

Gavalovits Sándor