BL: Gólzáporos meccsen, először maradt nyeretlen a City a szezonban! – Videóval

A D-csoport szigetországi derbijén az angol Manchester City a szomszédos Skóciában játszott hat gólos döntetlent a Celtic együttesével. A pontosztozkodás egyben azt is jelenti, hogy szeptember utolsó napjaiig kellett várni arra, hogy a City minden sorozatot figyelembe véve először ne nyerje meg aktuális mérkőzését.

(Kép: Champions League Twitter)

Rosszul kezdett a Manchester City a skót fővárosban, hiszen már a 3. minutumban vezetett a Celtic! Ekkor ugyanis egy gyorsan elvégzett szabadrúgás-kombinációt asszisztált végig a komplett City védelem, a gólszerző Moussa Dembelé-t és csapattársait persze ez mit sem zavarta… 1:0
Alig telt el 10 perc, és máris egyenlített Guardiola csapata: Kolarov gyenge lövését Fernandinho vette át a tizenhatos magasságában, majd higgadtan helyezett a skót kapuba. 1:1
Nem sokkal később Raheem Sterling percei következtek! A Guardiola alatt újra kivirágzó angol előbb szerencsétlen módon ért bele Kieran Tierney élesen belőtt labdájába, mely így Bravo kapust megtréfálva a kelták újabb vezetését eredményezte 2:1 Pár perccel később Sterling már a másik kapu előtt alkotott, és David Silva indítását eegy szép egyéni megmozdulást követően gólra váltotta. 2:2

A fordulást követően az angol védelemnek már 2 perc is elég volt ahhoz, hogy kapituláljon: Dembelé elvetődve szerzett gólt. 3:2
Sokáig azonban újfent nem örülhetett a mindig lelkes Celtic-tábor, ugyanis Nolito lőtt a tehetetlen, és pár másodperccel korábban amúgy is nagyot védő Gordon hálójába. 3:3

A folytatásban a skótok már nem tudtak megújulni, azonban City sem tudta a maga javára eldönteni a találkozót. Így Guardiola csapatával megesett az, ami eddig még nem az új szezon során… nem sikerült győzniük aktuális ellenfelükkel szemben.

Celtic (skót) – Manchester City (angol) 3:3 (2-2)
Celtic park (Glasgow), Vezette: N. Rizzoli (olasz)
Celtic: Gordon – Lustig, Toure, Sviatchenko, Tierney – Bitton (L. Griffiths 84.), Brown – Forrest (P. Roberty 81.), Rogic (S. Armstrong 57.), Sinclair – M. Dembelé.
Man. City: Bravo – Zabaleta, Otamendi, Kolarov, Clichy (Stones 73.) – Fernandinho – Sterling, Gündogan, D. Silva, Nolito (Fernando 76.) – Agüero.
Gól: Dembelé (3., 47.), Sterling (20.-öngól) illetve Fernandinho (12.), Sterling (28.), Nolito (55.).