Magyar Kupa: kiesett a Békéscsaba

A keddi napon elkezdődtek a labdarúgó Magyar Kupa hetedik fordulójának csatái. Az élvonalbeli csapatok csak holnap lépnek fűre, viszont ma már négy NB II-es klub érdekelve volt, s három tovább is jutott.

magyar-kupa-kupakep

A Soroksár a fehérvári kölcsönjátékos Lorentz Márton találatával ment tovább. A Szolnok Dunaújvárosban jutott a legjobb 32 közé. A meccsen a hosszabbításban két gól esett, mind a két oldalon egy-egy. Igaz sok jelentősége nem volt, lévén, hogy előbb a szolnokiak szerezték meg a harmadik találatot, s csak a 92.percben szépített a korábban a Dunaferrben és Pakson az NB I-ben is lehetőséghez jutó Csehi Tamás. A Békéscsaba hosszabbítás után büntetőkkel búcsúzott a Csákvár ellenében.

Ménfőcsanak (megyei I)–Soroksár (NB II) 0–1 (Lorentz 42.)
Dunaújváros (NB III)–Szolnoki MÁV (NB II) 2–3 (Ablonczy 14., Csehi 92., ill. Kenderes 55., 71., Olasz 90.)
Csákvár (NB II)–Békéscsaba (NB II) 1–1 (Oldal 7., ill. Gránitz 52.)