Ausztria: A Salzburg nyerte a rangadót és megelőzte riválisát

Az osztrák Bundesliga 17.  hétközi fordulójában rangadóra került sor Bécsben. Az Austria Wien hazai pályán fogadta a címvédő Red Bull Salzburg gárdáját. A vendégek könnyed győzelemmel megelőzték a bécsieket és feljöttek a dobogó harmadik fokára.

15241949_10153897731390563_1308963300016374358_n

Austria Wien – Red Bull Salzburg 1:3 (0:0)
Helyszín: Ernst Happel Stadion (Bécs), 4885 néző. Vezette:  Schorgenhofer R
Gólszerzők:  Kayode (70.) ill. Martschinko (47., öngól), Laimer (64.), Minamino (86.)
Sárga lap: Filipovic (24.), Serbest (73.), Friesenbichler (85.), Holzhauser (90.), Windbichler (90+3.) ill. Samassekou (40.), Dabbur (63.), Laimer (80.)

A forduló előtt a bécsi Austria a tabella harmadik helyéről várhatta a címvédő Salzburg elleni rangadót, három pontos előnnyel. A találkozó első félideje nem sok mindent hozott, kevés lehetőség mindkét oldalon és 1-1 kaput eltaláló lövése. A második félidőben aztán rögtön felpörögtek az események, a 47. percben a bécsiek játékosa Martschinko talált saját kapujába. A 64. percben pedig már kettővel vezettek a salzburgiak Laimer révén. A hazaiak azonban a 70. percben Kayode góljával szépíteni tudtak. Az Austria az egyenlítő találatot nem tudta begyötörni, a kegyelemdöfést pedig a 86. percben Minamino adta meg. Győzelmével a Salzburg pontszámban beérte az Austriát és megelőzte és feljött a harmadik helyre. Szántó Tamás csapata a Rapid idegenben ikszelt a Mattersburg otthonában, a magyar játékos nem lépett pályára. A tabella élén változás történt a Sturm Graz hazai pályán kapott ki az Admirától amit az Altach ki is használt és hazai győzelmével az élre állt.