BL: Turan mesterhármas a Gladbach ellen – VIDEÓ

Végéhez érkezett a Bajnokok Ligájában a csoportkörök küzdelme. A C jelű kvartettben a City és a Barcelona már biztos továbbjutóként léphetett ma este pályára, így várható volt, hogy az edzők tartalékosan fogják pályára küldeni a csapatokat.

arda-turan-barcelona-sevilla-spanish-supercup_10jkln4yxa2f41tk693xaet2cp

Barcelona – Borussia Mönchengladbach 4:0 (1:0)
Helyszín: Camp Nou, Barcelona Vezette: Karasev
Gólszerzők: Messi (16.), Turan (50. 53. 67.) ill. –
Sárga lap: – ill Daboud (55.)
Kiállítva: – ill. –

Barcelona: Cillessen – Digne, Umtiti, Mascherano, Vidal – Iniesta (Rafinha 61.), Gomes, Suarez – Turan (Cadona 74.), Paco, Messi Vezetőedző: Enrique

Mönchengladbach: Sommer – Christensen, Vestergaard, Jantschke, Elvedi – Korb, Strobl, Dahoud (Kramer 59.), Schulz (Johnson 59.) – Hazard (Raffael 72.), Hahn Vezetőedző: Schubert

Az első félidő még nem vetítette előre azt, hogy a Barcelona hazai pályán ki fogja végezni a Gladbach együttesét. Az első játékrészben mindössze egy gól született. A 16. percben Lionel Messi volt eredményes. A gólgyártás a második 45 percben kezdődött meg.

Turan a második félidőt elindító sípszó után mindössze 5 perccel vette be Sommer kapuját. Annyira kedvet kapott a gól rúgáshoz, hogy 3 perccel később megismételte az előbbi mutatványát. Ezzel a csapata góljait 3-ra, a sajátjait pedig kettőre növelte. Ezen az estén mesterhármasig meg sem állt. A 67. percig kellett várnia a hazai közönségnek, amikor Turan ismét mattolta Sommert, és mesterhármast ért el. A végeredményt 4:0. A Barcelona csoportelső. A Gladbach az Európa Ligában vigasztalódhat.

Manchester City – Celtic 1:1 (1:1)
Helyszín: Etihad Stadion, Manchester Vezette: Vincic
Gólszerzők: Iheanacho (8.) ill. Roberts (4.)
Sárga lap: Gündogan (79.) ill. Lustig (44.), Brown (85.)

Manchester City: Caballero – Clichy, Adarabioyo, Sagna, Maffeo (Navas 62.) – Fernando, Zabaleta – Nolito, Gündogan, Sane – Iheanacho Vezetőedző: Guardiola

Celtic: Gordon – Lustig, Simonovic, Sviatchenko, Izaguirre – Brown, Armstrong – Roberts, Rogic, Forrest (Mackay-Steven 51.) – Dembele (Griffiths 73.) Vezetőedző. Rodgers

4 percet kellett várni az első találtra. A Celticnél kölcsönben lévő Roberts került remek helyzetbe, és lőtt hatalmas bombát Caballeronak a tizenhatoson belülről. Az egyenlítés szintén 4 percen belül következett. Iheanachot remekül ugratták ki, lesről szó sem lehetett, így egyedül törhetett kapura, és lőtte el a kapus mellett a labdát a hálóba. A 18. percben előnybe kerülhetett volna a Celtic, de Dembele gyenge lövése Caballero kezei közé került. A 37. percben Iheanacho, majd 1 perccel később Nolito hagyott ki hatalmas helyzetet. Az első félidő így 1:1-es döntetlennel zárult.

A 67. percben gólt szerzett a Manchester City, azonban les miatt érvénytelenítették Nolito találatát. A 83. percben Mackay-Steven remek lövését tornázta ki Caballero. A végeredmény 1:1. A Celtic számára véget ért az idei nemzetközi kupaszezon. A City várhatja a hétfői sorsolást.