PL: A ‘Boro bedarálta a fordulózárón a Hullt – Eredmények, tabella

Az újonc hazai pályán lényegében végig uralva a mérkőzést legyőzte a Hull Cityt. A “Tigrisek” sokáig jól tartották magukat, azonban a rájuk nehezedő nyomást nem bírták végül. A mérkőzés végeredménye 1-0. A fordulóban a londoni csapatok uralták a mezőnyt. Eredmények, tabella és góllövőlista a 14. forduló után.

middlesbrough

Middlesbrough – Hull City 1-0 (0-0)
Helyszín: Riverside Stadion Vezette: M. Dean
Gólszerzők: G. Ramirez (60.) ill. –
Sárga lapok: Fabio (72.) ill Livermore (15.)
Kiállítva: –

Middlesbrough: Valdes – Fabio, Gibson, Chambers, Barragan – Forshaw, Clayton, de Roon – Fischer (Stuani 81.), Negredo, Ramirez (Downing 87.) Vezetőedző: A. Karanka

Hull City: Marshall – Elmohamady, Dawson, Davies, Robertson – Snodgrass, Livermore (Huddlestone 62.) , Clucas, Mason (Bowen 62.)- Henriksen (Meyler 81.) – Diomande Vezetőedző: M.Phelan

Annak ellenére, hogy a ‘Boro újonc ő számított a mérkőzés esélyesének. Ennek megfelelően így is alakult a találkozó. Karanka fiai a mérkőzés elejét magukhoz ragadták a kezdeményezést és csak néha “mutatóba” adták oda a játékszert az alsóbb osztályú benyomást keltő Hullnak. Negredo előtt akadtak az első félidőben a legnagyobb lehetőségek, ám a spanyol helyzetkihasználása elmaradt a várttól. Fischer ugyan a félidő közepén betalált, épp Negredo előkészítéséből, azonban les miatt annulálták a találatot. A másik oldalon Dembele jelentkezett egy nagy helyzettel, ám Gibson a kiugratás végén parádésan szerelte a Valdesre ráfutó csatárt, így gól nélküli döntetlennel vonulhattak a felek a szünetre. A második játékrészben a játék képe nem változott, mi több a 60. percben egy szöglet után Gaston Ramirez révén meg is volt az oly fontos hazai előny. A támadó őrizetlenül fejelhetett Marshall kapujába. A folytatásban sem a szép támadójátéké volt a főszerep egyik oldalon sem, ami a hazaiak részéről érthető is volt, így maradt az 1-0-ás iddlesbrough előny és győzelem. Ezzel Karanka csapata feljött a 13. helyre, még a Hull továbbra is a kieső zónában.