PL: A Chelsea elintézte a Leicestert – videóval

A szombati meccsdömping zárómérkőzésén az éllovas, trónkövetelő Chelsea idegenben elintézte a tavalyi bajnok Leicestert. A gólok nem a legnagyobb sztároktól jöttek, ám ugyan annyit érnek. A végeredmény 0-3.

marcos alonso

Leicester City – Chelsea  0-3 (0-1)
Helyszín: King Power Stadium Vezette: A. Marriner
Gólszerzők: – ill. M. Alonso (6.,52.), Pedro (70.)
Sárga lapok: Fuchs (51.) ill. –
Kiállítva: –

Leicester City: Schmeichel – Fuchs, Huth (Okazaki 60.), Morgan – Chilwell, Drinkwater, Ndidi, Mendy, Albrighton(Simpson 77.) – Vardy, Musa (Musa 71.) Vezetőedző: C. Ranieri

Chelsea: Courtois – Azpilicueta, Luiz, Cahill – Moses, Kante, Matic, Alonso – Willian (Batshuayi 84.), Hazard (Fabregas 79.), Pedro (Loftus-Cheek 84.) Vezetőedző: A. Conte

A góllövőlista vezetője Diego Costa nélkül vágott neki a Chelsea ennek a nem könnyű mérkőzésnek, annak ellenére, hogy a Leicester messze van a tavalyi bajnok formájától, ráadásul az Afrika kupa miatt több kulcsjátékosuk is el távon volt. Ám  a King Powerben soha sincs egyszerű dolga a vendég csapatoknak.  A mérkőzés nagy iramban kezdődött, amit inkább Chelsea diktált és az első góljára nem is kellett sokat várni a londoniaknak, ugyanis egy szép akció után, Hazard lekészítéséből a felérő Marcos Alonso talált be az 6. percben. Ezzel felborítva minden előzetes tervet Ranieri csapatánál. A folytatásban is nagyobb nyomást helyezett Conte csapata a “Rókákra”, mindenkét oldalon akadtak lehetőségek, ám egyik csapatnak sem sikerült kihasználni azokat. Így ezzel a 0-1-es vendég előnnyel vonulhattak a felek a szünetre. A második játékrészben is megmaradt a Chelsea fölénye. Ez pedig az 52. percben egy újabb gólt eredményezett. Láss csodát ismét Marcos Alonso volt a gólszerző, egy szöglet után kipattanót küldött meg laposan Schmeichel kapuja felé, ami Morgan lábán megpattant így tehetetlen volt a hálóőr, ezzel pedig már 0-2 állt az eredményjelzőn. Egyre nagyobb bajban volt Ranieri gárdája. A 65. percben aztán csak egy hajszál választotta el a parádésan játszó Marcos Alonsot a mesterhármastól. A Leicester a folytatásban sem tudott mint kezdeni Conte csapatával, akik végig nagyon szervezetten védekeztek, élükön éppen a “Rókáktól” érkezett Kante vezérletével. A szöget a hazaiak koporsójába Pedro verte be, a 70. percben már-már egy futsalos megoldással játszották ki a Leicester védelmét, Pedro-Willian-Pedro volt a labda útja. A kis spanyol parádés passza után fejjel fejezte be a szemet gyönyörködtető akciót. A Chelsea simán elintézte a regnáló bajnokot és jelezte, hogy a Costa körüli kétes helyzet valamint a múlt heti vereség sem törte meg őket és továbbra is magabiztosan 7 pont előnnyel vezetik a tabellát. Ranieri csapata Mahrez és Slimani nélkül teljesen súlytalan volt, ám ha ők vannak sem biztos a pontszerzés, látva az idei teljesítményüket.

Képek forrása: www. premierleague.com