PL: Álomgól a WHU meccsén, gólínség a Watford – Boro bajnokin – VIDEÓVAL

Az angol első osztályú labdarúgó bajnokság (Premier League) 21. fordulójának szombati játéknapján egymásnak feszült a kiesőzóna előtt nem sokkal ácsorgó Watford és a veszélyes szakaszhoz még közelebb álló Middlesbrough, illetve a londoni Olimpiai Stadionban rendeztek egy West Ham United – Crystal Palace összecsapást is. Nézzük, hogyan alakultak az alsóházi csapatok mérkőzései!

Premier League, 21. forduló:

Watford – Middlesbrough 0-0
Helyszín: Vicarage Road – Watford (20 659 néző); Vezette: J. Moss
Sárga lapok: Okaka (78.), Britos (91.), Deeney (92.) ill. Fabio (92.)

Watford: Gomes (Pantilimon 66.) – Kaboul, Prödl, Britos – Kabasele, Capoue, Behrami (Cleverley 77.), Holebas (Zuniga 89.) – Doucouré – Okaka, Deeney(c). Vezetőedző: W. Mazzarri

Middlesbrough: Valdés – Chambers, Espinosa, Gibson, Friend, Fabio – De Roon, Leadbitter(c), Forshaw – Stuani (Gestede 65.), Negredo. Vezetőedző: A. Karanka

Watford-v-Middlesbrough-Premier-LeagueDeeney és Forshaw párharca (fotó: Mirror)

Kijelenthető, hogy a mérkőzés igazi hat pontos összecsapás volt, hiszen nem mondhattuk egyik csapator sem a mérkőzés abszolút esélyesének, ráadásul mindkét alakulatra alaposan ráfért volna a 3 pont.
A mérkőzés első félideje nem hozott igazán látványos, sok eseménnyel teletűzdelt futballt. Az első említésre méltó eseményt a 12. percben jegyezhettük fel, ekkor Christian Stuani vette be a hazaiak kapuját, a dolog egyetlen szépséghibája az volt, hogy mindezt lesről tette. Így maradt a gól nélküli döntetlen. A Watford kevesebbet birtokolta a labdát, de ami igazán bosszantó lehetett a hazai drukkereknek, az inkább a helyzetek teljes hiánya lehetett. Stuani előtt adódott még gólszerzési lehetőség, de azzal sem élt a spanyol támadó, így félidőben 0-0-s állással vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőt kicsit nagyobb elánnal kezdte a Watford, az 51. percben Okaka fejesét kellett védenie Valdésnek. A labdabirtoklás immár kiegyenlített volt, Mazzarri alighanem felismerte, kivárásra játszani nem lesz elég ezen a mérkőzésen. A hetek óta rossz formában lévő “Lódarazsakat” azonban az ág is húzta, ugyanis a kapus, Heurelho Gomes megsérült, a szezonban másodszor, cserét is kért a brazil hálóőr… A 73. percben Doucouré igyekezett bevenni a vendégek kapuját, de ő sem járt sikerrel. Hiába támadott ekkor már többet a Watford, nyerni nem tudott, így megosztoztak a pontokon a csapatok. Egyik gárda sem lehet kifejezetten elégedett az 1 ponttal.

West Ham United – Crystal Palace 3-0 (0-0)
Helyszín: Olimpiai Stadion – London; Vezette: N. Swarbrick
Gólok: Feghouli (68.), Carroll (79.), Lanzini (86.)
Sárga lapok: Noble (34.), Carroll (42.), Byram (70.) ill. Ledley (38.)

West Ham: Randolph – Collins, Reid, Ogbonna (Byram 46.) – Cresswell, Obiang, Noble(c), Antonio (Fletcher 89.) – Feghouli, Lanzini (Fernandes 88.) – Carroll. Vezetőedző: S. Bilic

Crystal Palace: Hennessey – Tomkins, Dann(c), Delaney, Ward – McArthur (Lee Chung-Yong), Ledley (Schlupp 81.) – Townsend (Rémy 70.), Cabaye, Puncheon – Benteke. Vezetőedző: S. Allardyce

2017-01-14T163805Z_127413485_MT1ACI14726215_RTRMADP_3_SOCCER-ENGLAND-WHU-CRYCarroll álomgólja a Palace ellen (fotó: premierleague.com)

A West Ham United és a Crystal Palace meccsén két viharvert együttes csapott össze egymással. A “kalapácsosok” egy 0-5-ös kupabeli zakó után fogadták a Allardyce Crystalját, amely pedig elvesztette legutóbbi bajnoki meccsét az utolsó előtti Swansea ellen.
A Dimitri Payet nélkül felálló West Ham előtt adódott az első lehetőség, Andy Carroll gondolt egyet, és távolról a kapu fölé suhintott. A Palace bő fél óra elteltével tudott először igazi veszélyt kialakítani, ehhez egy szabadrúgás kellett, amely után azonban Tomkins nem találta el a hazai kaput. A kapuk csak elvétve forogtak veszélyben, mindkét edző alaposan felkészült a másikból, és rendre lezárták a területeket egymás előtt. A szünetben tehát gól nélküli döntetlennel fordultak a csapatok.

A folytatásra Samuel Byramot küldte pályára Slaven Bilic, méghozzá Ogbonna helyén, innentől pedig támadóbb formációban játszott a WHU. Ennek a 68. percben meg is lett az eredménye, ugyanis Sofiane Feghouli talált be Antonio remek passzából, amivel megszerezte a vezetést a hazai gárda! 1-0! A második félidő abszolút a “kalapácsosokról” szólt, szinte esélye sem volt ekkor Allardyce csapatának. Amit pedig Andy Carroll csinált a 79. percben, arra nincsenek szavak: egy középre ívelt labdát elemi erővel ollózott a léc alá! 2-0! A szezon egyik legszebb gólja alighanem. A meccs végén aztán még egy gólt kapott a hitehagyott Palace, Lanzini is bevette a “Sasok” kapuját. 3-0, ez is lett a végeredmény. Sam Allardyce bizony-bizony kifejezetten rosszul kezdett a Crystal kispadján…