Afrika-kupa: Öt(!) sérülést hozó meccsen ikszelt a házigazda – VIDEÓVAL

A mai napon ismét az A csoport küzdelmeit figyelhettük a 2017-es Afrikai Nemzetek Kupájának második körében. Az A jelű kvartett nem is állhatna szorosabban, hiszen két 1-1-es meccsel kezdték a csoportkört az itt található csapatok. A január 18-án esedékes összecsapások sora a házigazda Gabon és Burkina Faso egymásnak feszülésével indult.

C2eKCVxWIAAv1_QAubameyang repül, Gabon büntetőt kap (fotó: Twitter)

Afrika-kupa, A csoport – 2. kör:

GABON – BURKINA FASO 1-1 (1-1)
Helyszín: Stade d’Angondjé  – Libreville; Vezette: B. Gassama (gambiai)
Gólok: Aubameyang (38′ – büntető) ill. Nakoulma (23′)
Sárga lapok: ill. Kouakou (37′)

Gabon: Ovono – Obiang (Zé Ondo 34′), Ecuele Manga, Palun, Appidangoye – Biyogo Poko (Kevyn 75′), Bouanga – Ndong, Evouna, Tandjigora (Ngouali 66′) – Aubameyang(c). Vezetőedző: J. Camacho

Burkina Faso: Kouakou – Coulibaly, Koné, Malo, Dayo – Al. Traoré (Saré 77′), Pitroipa (Nakoulma 11′) – Kaboré(c), Zongo (B. Traoré 54′), Ab. Traoré – Diawara. Vezetőedző: P. Duarte

A mérkőzés első komoly helyzetére nem kellett sokat várni, a házigazda Gabon járt rendkívül közel a gólhoz: Bouanga tűzte kapura a labdát kapásból, a lövés szétforgácsolta a felső lécet, a kipattanót azonban a sárga-kékek sztárja, Aubameyang nem tudta az üres kapuba fejelni! Ezt követően sajnálatos eseménynek lehettünk szemtanúi, ugyanis Burkina Faso egyik legrutinosabb játékosa, Jonathan Pitroipa sérült meg, hordágyon vitték le, és cserét is kért mindössze 10 percnyi játék után…
Többet támadott Gabon az első negyed órában, de az enyhe fölényt nem sikerült gólra váltani. Ahogy telt az idő, elkezdett kiegyenlítődni a játék, Burkina Faso egyenlőbb ellenfél lett mezőnyben. Sőt! A 23. percben Nakoulma szupercserévé avanzsált, ugyanis egy előrevágott labdát két elszunyókáló gaboni védő elől csent el, a kapuig száguldott vele, majd nagy nehezen a hálóba is küzdötte azt! 0-1!
Igyekezett válaszolni a házigazda, de a 31. percben Bouanga távoli lövését üggyel-bajjal fogta Kouakou. A 37. percben viszont negatív hős lett a Burkina Faso-i kapusból: Aubameyang kilépett, Kouakou pedig a tizenhatoson belül ütötte el a villámléptű csatárt. Jogos tizenegyest kapott Gabon, a sértett pedig értékesítette is. 1-1! A játékrész végét megnyomták a “Párducok” az egyenlítés után, de a szünetre így is döntetlennel vonultak a felek.

A második félidő nagy iramban indult, és a hajtást nem is bírta mindenki. Alig tíz perc után ismét elvesztette egy játékosát Burkina Faso, ugyanis ezúttal Zongo térde ment ki nagyon csúnyán sprint közben, és rá is ugyanaz várt, ami Pitroipára: hordágy, csere… Elképesztő peche volt Paulo Duarte válogatottjának.
Mindenesetre a fehér mezesek féltve őrzött tehetsége, Bertrand Traoré állt be, és egyből villant: becsapott két védőt is, majd kapura lőtt, a lövés azonban megpattant egy gaboni játékoson, így tudott hárítani Ovono kapus! A 60. percben ismét a sárga-kékek portásának akadt munkája, Diawara szabadrúgása után kellett védenie ugyanis. A mérkőzésnek ebben a szakaszában nagy nyomás alatt játszott Gabon válogatottja. A 66. percben ismét tragikus történést láthattak a nézők, ugyanis megint hordágyon vittek le egy játékost: ezúttal Tandjigora volt az áldozat a házigazdák csapatából… Döbbenet. Sőt, immár tragikomikumba fordultak át a dolgok, amikor egy szerelési kísérletbe a szintén gaboni Biyogo Poko is belesérült, a helyére pedig Serge Kevynt kellett bedobni. A mérkőzés 5. sérülése volt ez, ugyanis az első félidőben Obiang is megsérült a “Párducoknál”!
Azért némi focit is láthattunk, Aubameyang lökete szállt fölé a 78. percben. Nem sokkal később megint Aubameyang villant, remekül fejelte középre a labdát, Bouanga tisztán érkezett, lövését azonban bravúrral hárította Kouakou! A hajrá egyértelműen Gaboné volt, a 89. percben Kevyn lehetett volna hős, de mellé fejelt. Végül maradt az 1-1, sajnos feleannyi gólt sem láthattunk, mint sérülést…

Szerző: Draskovics Tamás