Afrika Kupa: Kongó megtréfálta a címvédőt – VIDEÓ

A második kört rendezték meg a C jelzetű kvartettben. A címvédő Elefántcsontpart Kongóval csapott össze.

article-2658189-1EC7687300000578-943_634x414

A 10. percig kellett várni az első találatra. Az elefántcsontparti szurkolók legnagyobb bánatára ezt a találatot Kongó szerezte. Kebano kapáslövést esélye sem volt hárítani a hálóőrnek. A 22. percben egyenlíthettek volna az Elefántok, de Bony hajszállal vétette el a kaput. A 26. percben már nem hibázott Bony, és a szögletből beívelt labdát az ellenfél kapujába juttatta. Nem sokáig örülhettek az előnynek, mert 2 perccel később Kabananga ismét Kongó javára fordította az állást.

A második játékrészben Elefántcsontpart az egyenlítésért hajtott. Ez meg is látszott a játékukon, mert rendre alakították ki a helyzeteket, és a kérdés csak az volt, mikor esik be az egyenlítő gól. A 67. percig kellett várni. Die lőtt távolról, és a megpattanó lövése szerencsésen csorgott be a kongói kapuba. A 92. percben meg is nyerhették volna a mérkőzést, mert Kalou gólt szerzett, azonban a partjelző magasba lendülő zászlója érvénytelenítette a találatot. A végeredmény 2:2.

Elefántcsontpart – Kongói DK 2:2 (1:2)
Gólszerzők: Bony (26.), Die (67.) ill. Kebano (10.), Kabananga  (28.)

kép: goal.com