MLS: Újra kikapott a Galaxy, az élen maradt a Timbers – videóval

Az MLS 2. fordulójának zárómeccsén a Los Angeles Galaxy ismét hazai pályán botlott. A Portland Timbers ezzel a sikerével pedig összesítésben is a liga első helyezettje.

IMG_20170313_111955

A 2015-ös szezon bajnokának Los Angelesben sem volt akadály a győzelem (forrás: twitter.com/TimbersFC)

Az első félidőben kapura tartó lövésig sem jutott a hazai Galaxy, ezzel szemben a Timbers hamar előnyt is tudott szerezni. A portlandi együttes a 8. percben Chara révén került előnybe egy nagyszerű összjátékkal fűszerezett kontratámadás végén, Valeri passza után (0-1). A hazaiak azzal sem tették könnyebbé helyzetüket, hogy a 34. percben három perccel első sárga lapja után a kiállítás sorsára jutott Van Damme.

A második félidőben sem született már gól, pedig akadtak lehetőségei a hazai együttesnek is, de sem ők, sem a Timbers játékosai nem tudtak már gólt szerezni. Újabb győzelmével a Timbers a liga első helyezettje a két Főcsoportot is összevetve, míg a Galaxy eddigi két meccsén nem tudott pontot szerezni.

Los Angeles Galaxy – Portland Timbers 0-1 (0-1)
Gólszerzők: – , ill. Chara (8.)
Kiállítás: Van Damme (34.), ill.