Magyar Kupa: Hajtós meccs után a Fradinál az előny

Bódog Tamás bemutatkozott a Diósgyőr kispadján. A két héttel ezelőtt a dán Bröndby együttesétől érkező vezetőedző enyhén felforgatta a csapatát, kihasználva azt a lehetőséget, hogy a kupában nincsenek légiós ajánlások, így egyből a kezdőbe nevezte Radost, Karant, Mevoungout, Velát, Nonót is. A kispadra ellenben csupa ifjút ültetett, így esetleges probléma esetén nem volt rutinos aduász az oldalvonal mellett. A Fradinál óriási meglepetés nem történt a kezdőcsapat kihirdetése után. A találkozó első félidejében a Diósgyőr volt a jobb, a második játékrészben viszont végig a Fradi uralta a meccset, így a hazaiak megfordították a meccset.

17580017_1365862610141971_872596830_nFotó: Fociclub.hu

A hazaiaknál a kapuban is Dibusz Dénes volt az elsőszámú kapus, a védelemben volt egy kisebb varia. A sérült Botka Endrét Lovrencsics Gergő váltotta, Leandro a padra került helyére Michal Nalepát állította Thomas Doll. A támadó szekciót pedig a Varga, Kleinheisler, Moutari, Böde négyes alkotta. Azért a kispadon is ütős nevek ültek Radó András, Bognár István és Marco Djuricin személyében. Ugyancsak oda került Csonka András is, miután tegnap aláírta első profi szerződését a hétvégén még U17-es Eb-re jutást ünneplő focista. Abban, hogy a padra ülhetett szerepet játszott az is, hogy Julian Koch még mindig sérüléssel szenvedett, de a Fradi szurkolók azt várták, hogy a saját fiuk bemutatkozhasson majd a meccsen, ha már benevezte a német edző.

17671313_1365862590141973_982472987_nFotó: FociClub.hu

Egyből a Fradi kezdte támadóbban a meccset. A harmadik percben Kleinheisler jó húsz méteres lövését ölelte magához Rados. Az ötödik minutumban Varga szaladt el a jobb oldalán beadását Rados húzta le az érkező Moutari feje elől. Majd még ugyanebben a percben a mai napon igazolt Mevoungouról derült ki, hogy nem puszta védekező középpályás lát is a pályán, hiszen kiváló passzt adott Velának, de a Fradi védők figyeltek és felszabadítottak. A 8.minutumban Sternberg indította Moutarit ő tovább passzolta Kleinheislernek, de a válogatott középpályás passz helyett újra a lövés mellett döntött, mely nem volt jó döntés, nagyon elkerülte a kaput. A 12.percben egy hosszan előrevágott labdára Szarka és Dibusz startolt a Fradi kapusa pedig elkaszálta a támadót. A válogatott hálóőr sárgalapot kapott, míg a büntető területre lehelyezett labda mögé a korábbi Fradista Ugrai Roland állt, aki nagy erővel a kapu jobb oldalába vágta a labdát. 0-1.Ezekben a kisebb létszámban jelenlévő diósgyőriek otthonossá tették a Groupama Arénát, leszurkolták a hazaiakat. A Fradi támadott – támadott, levegőben lógott a gól, igaz a DVTK – találata előtt is így volt, azt egy elfutás után megszerezték ugyebár a vezetést. A 23.percben meg is született az a gól, csak szabálytalanság előzte meg, a Fradi – tábortól pedig megszólalt a “marha gyenge” erősebb verziója és az “ébresztő-ébresztő” rigmus.A 26.percben gyönyörű Fradi – támadást, egy brilliáns Rados védés zárt. Lovrencsics – Kleinheisler – Lovrencsics összjáték után egy középre gurítás Böde elé került a támadó fordulatból lőtt, de a horvát-magyar kapus kiszedte a sarokba tartó lasztit. A 29.percben Novothny egy az egyben lódult meg Dibusz kapujának irányába, utána Hüsing, a lengyel becsúszott, de a labdát nem találta el, csak elcsúszott előtte, ez annyira megzavarta Novothnyt, hogy lyukat rúgott, s végül felszabadult a kapu, mert Hüsingbe lőtt. (egy az egyben volt szemben Dibusszal…) A 39.percben újabb diósgyőri lehetőség. Szarka Ákos jobbról indult meg befelé, a tizenhatosról leadott lövését Dibusz vetődve védte, a kipattanót pedig az előtte lévő védőbe lőtte. Az előttem ülő Fradista szurkoló (újságíró? laptop. papír nélkül) majdhogynem infarktust kapott. A 41.percben Lovrencsics jobb oldali beadása átszállt mindenki feje felett, pont az üresen álló (ötösön belül…) Moutari elé, de rosszul találta el, így kiment az alapvonalon a labda. A Fradiból az első félidőben Kleinheisler volt egyedül dicsérhető, a többiek elég szürkék voltak. A Diósgyőr többször veszélyeztetett, így megérdemelt volt a vendégek vezetése.

17671224_1365879343473631_1592163658_nFotó: FociClub.hu

A télen cserélt csapatot Bognár István és Busai Attila, míg utóbbi sérülés miatt hiányzott, Bognár a szünetben beállt a Fradiba. Talán Thomas Doll úgy gondolkozott mivel exfradista lőtte a a diósgyőri gólt, talán az exdiósgyőri Bognár is betalál. Ráadásul a védő Nalepát váltotta, így támadóbbá formálta csapatát. A lengyel helyére Dilaver húzódott vissza a védelembe. A korábbi jobbhátvéd, így a balhátvéd és a védekező középpályás posztja után középhátvédként is megmutathatta magát. A 47.percben a legnagyobb üdvrivalgást Moutari luftja váltotta ki.  Az 53.percben Doll Vargát is lekapta, Djuricinre váltotta. A csere érdekessége, hogy megítélésem alapján Varga aktívabb volt, mint Moutari. Az osztrák egyből keményen vetette bele magát a küzdelmekbe. Bognár is és ő is aktívabbá tette a Fradi támadósorát. Az 55.percben Böde kapu irányába fordult, Lipták lekésett becsúszásával jutalma sárgalap illetve szabadrúgás 22 méterről.A labda mögé Bognár állt, Rados pedig egyből hat fős sorfalat állított. Bognárt ez nem zavarta elcsavarta fölöttük, de Rados vetődve védett, épp Kleinheisler elé, aki öt és fél méterről a kapu fölé lőtt. Az mondtam, hogy üres volt a kapu? Az 58.percben Moutari nyargalt el a baloldalon, visszagurított Bognárnak, de ő a kapu helyett Bödébe lőtte az óriási lehetőséget. A 60.percben Böde indult meg a kapu felé, indította Moutarit, de a nigeri lövés helyett megállt a labdával, s visszagurította Bödének, akitől a védők elvették, majd Dilaver lőtt jó harminc méterről fölé. A 62.percben Lovrencsics unta meg a szerencsétlenkedést, jó 35 méterről ballal lőtt, Rados a levegőbe nyújtózva védett. A 64.perben Bognár szabadrúgását Hüsing fejelte kapura, de Rados megint óriásit védett. A szöglet után Hüsing tovább fejelte a lasztit, épp Böde elé, ő pedig egyenlített. 1-1 A gól után egyből cserélt is Bódog Tamás, igaz ez már korábban el volt döntve, hiszen Szabó már percek óta az oldalvonalnál állt. A 67.percben Moutari lódult meg egy kiváló passz után, de visszagurítását (melyet egy szép csel előzött meg), a védők bedobásra mentették. 68.percben Bognár kiváló passza után Böde indult meg a kapu felé, de lövés helyett perdített, s Rados védett. A második félidőre teljesen másik Fradi jött ki. Thomas Doll a szünetben szépen felrázta fiait, hiszen az első félidei gyenge játék után, kemény férfias focit játszottak. A cserék jól sikerültek, s az általam korábban bírált Moutari is óriási javulást mutatott be. A 76.percben egy kavarodás után Bognár lőtt, de Rados ismét résen volt. Még ugyanebben a percben ismét “Bogesz” lőtt, ezúttal 30 méterről, de épp a felső léc felett hagyta el a pályát a löket. A 80.percben ismét az exdiósgyőri középpályás villogott, megverte három korábbi csapattársát a jobb oldalon, majd áttette a túloldalra, de Djuricin csúnyán fölé lőtte. A továbbiakban is a Fradi támadott, nyomott, de nem akart a gól összejönni. Mely végül a 92.percben megérkezett. Lovrencsics beadására Moutari érkezett, s a nigeri befejelte a hosszú sarokba a labdát, megszerezve csapatának a vezetést. A zöld-fehérek jókor rúgták a gólt, hiszen az ellenfél már nem tudott válaszolni, így második félidei játéka után leírhatjuk, megérdemelten szerzett előnyt a kupában a címvédő.

Ferencváros – Diósgyőr 2-1 (0-1)
Groupama Aréna vezette: Erdős József
Gólszerzők: Böde (65.p), Moutari (92.p) ill. Ugrai (11-esből 13.p)
Sárgalapok: Dibusz (12.p), Sternberg (50.p) ill. Nono (50.p), Lipták (56.p), Szarka (69.p)
Kiállítva: – ill. –

Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics, Hüsing, Nalepa (Bognár szünetben), Sternberg – Dilaver, Gera – Varga R. (Djuricin 53.p), Kleinheisler, Moutari – Böde vezetőedző: Thomas Doll
Diósgyőr: Rados – Eperjesi, Lipták, Karan, Tamás – Mevoungou – Vela (Ternován 87.p), Nono (Kitl 77.p), Ugrai (Szabó B. 65.p)- Szarka, Novothny vezetőedző: Bódog Tamás