Tovább menetel a Monaco, győzelem a Lyon otthonában is – videóval

A francia Ligue 1 hétvégi 34. fordulóját vasárnap este a Lyon – Monaco rangadó zárta. Mindkét hétközben bejutott az elődöntőbe a nemzetkezö porondon, tehát érdekes összecsapásra volt kilátás ezúttal is.

Helyszín: Parc Olympique Lyonnais (Lyon) Vezette: Bastien
Gólszerzők: Tousart (51.) ill. Falcao (36.), Mbappé (44.)
Sárga lap: Ferri (22.), Rafael (67.) ill. Lemar (65.)
Kiállítva:

A francia bajnokság két olyan csapat mérte össze tudását a 34. forduló rangadóján, akik hétközben bejutottak az elődöntőbe a nemzetközi porondon, nevezetesen a Lyon és AS Monaco csapatáról van szó. A Lyon az Európa-ligában míg az AS Monaco a Bajnokok Ligájában jutott a legjobb négy közé. A találkozó előtt a Monacót visszaelőzte hosszú idő után a tabellán a PSG együttese akik hétvégén  hazai pályán a Montpellier együttes ellen győztek 2-0 arányban. A forduló rangadóját a hercegségbeliek kezdték jobban és már az első játékrészben két gólla vezettek a házigazda ellen. Előbb a 36. percben Falcao  egy pontrúgást követően közvetlen közelről jutatta a Lyon hálójába játékszert, majd a félidő végén Mbappé kapott egy remek labdát a Monaco fiatal csillaga pedig nem hibázott hiába loholt a nyomába egy lyoni védő az sem akadályozhatta meg abban, hogy a hálóba juttassa a hercegségbeliek második találatát.  Mbappé gólját megelőzően még Silva a felső lécet találta telibe. Fordulást követően magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a hazaiak és rögtön a félidő elején Tousart egy szögletet követően szépített miután a hálóba fejelte a Lyon első találatát. A folytatásban voltak lehetőségei mindkét együttesnek, de újabb találat nem született, igaz a 84. percben Tousart egészen közel állt ahhoz, hogy kiegyenlítsen azonban a 19 éves tehetség fejese elszállt a bal kapufa mellett. Győzelmével a Monaco továbbra is óriási csatát vív a bajnoki címért a címvédő PSG csapatával, jelenleg 80-80 ponttal áll mindkét együttes a tabellán, igaz a Monaco egy mérkőzéssel kevesebbet játszott. A következő fordulóban a Monaco hazai közönsége előtt látja vendégül a Toulouse együttesét, a Lyon pedig utazik az Angers otthonába majd következnek a Bajnokok Ligája valamint Európa-liga elődöntőinek első mérkőzései mindkét együttes számára.