Bundesliga: Szalaiék győzelemmel előzték a Dortmundot

A Bundesliga 31. fordulója vasárnap délután a Hoffenheim és a Frankfurt összecsapásával zárult.

5FC9641B-91DD-487C-8A2B-3E79A63D8FCF

Hoffenheim – Frankfurt 1:0 (0:0)
Gólszerzők: Hubner (90.) ill. –

Az első játékrészt könnyen el fogják felejteni a szurkolók, mivel az első 45 perc gól nélküli döntetlennel végződött.

Az 54. percben megszerezhette volna a vezetést a Frankfurt, Abraham lőtt a hálóba, azonban a drukkerek ünneplése elmaradt, mivel a partjelző magasba lendülő zászlaja érvénytelenítette a gólt. A hajrában tört meg a gólcsend. Hubner a 90. percben fejjel volt eredményes. Ez a találat három pontot ért a Hoffenheimnek.

Szalai Ádám bő 10 percet kapott a mai napon. A 79. percben Demirbay-t váltotta a Hoffenheimnél.

A Hoffenheim győzelmének köszönhetően 3., megelőzve a Dortmundot. A Frankfurt maradt a középmezőnyben.

A Bayern megszerezte a bajnoki címet, és a Lipcse második helye is biztos. A 3-4, illetve az 5-6. helyért fog ádáz csata folyni. A Hoffenheim és a Dortmund meccsel a 3. BL-csoportkört érő helyért, míg az Európa-liga pozíciókra 7 csapat is pályázik. Az alsóházban is kemény hajrára számíthatunk, mivel több klub is esélyes arra, hogy jövőre csak a Bundesliga 2-ben kezdje meg a szezont.

Borussia Dortmund – FC Köln (0-0)
Gólszerzők: – ill. –

Werder Bremen – Hertha BSC 2-0 (2-0)
Bartels(9.), Kruse(15.) ill. –

FSV Mainz – Borussia Mönchengladbach 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Muto(89.) ill. Stindl(35.), Schulz(46.)

Leverkusen – Schalke 1:4 (0:3)
Gólszerzők: Kießling (66.), ill. Burgstaller (6.), Höwedes (10.), Schopf (18.), 50.

RB Leipzig – Ingolstadt 0:0

VfL Wolfsburg – Bayern München 0-6 (0-3)
Gólszerzők: ill. Alaba(19.), Lewandowski(36., 45.), Robben(66.), Müller(80.), Kimmich(86.)

Augsburg – Hamburg 4:0 (2:0)
Gólszerzők: Altintop (28. 42.), Max (76.), Bobadilla (85.) ill. –