Női BL: Francia házidöntő lesz Cardiffban!

A PSG oda-vissza verte ellenfelét a Női Bajnokok Ligája elődöntőjében, míg a címvédő, szintén francia Lyon, egyben Marozsán csapatának​ a visszavágón a vereség is belefért. A walesi döntőben két francia csapat játszhat egymás ellen a nyáron.

IMG_20170430_011306

Mosolygós PSG játékosokat lehetett látni a Barcelona elleni visszavágó után is (forrás: twitter.com/UWCL)

Tegnap kora este a PSG a Barcelonát fogadta Párizsban az 1-3-as végeredménnyel végződő katalán odavágó után.

A francia fővárosi klub a második félidő első felében kétszer is ünnepelhetett, és a Barcára nem csak emiatt járt rá a rúd. Ugyanis előbb, az 55. percben Delannoy tizenegyesből volt eredményes, majd a 61. minutumban Dieguez öngólja következett. Végül ez a két találat esett csak Párizsban, a PSG pedig kettős sikerrel, elsőként jutott a június elsejei fináléba!

PSG – Barcelona2-0 (0-0)Tj.: A PSG, 5-1-es összesítéssel
Gólszerzők: Dellanoy (55. – büntetőből), Dieguez (61. – öngól), ill.

IMG_20170430_011339

Hiába nyert, mégis padlóra került a City, a Lyon pedig a címvédésre hajthat (forrás: twitter.com/UWCL)

Ezt követően a tegnap esti másik elődöntőben a Marozsánt is felsorakoztató, címvédő Lyon otthonába utazott a Manchester City.

A francia klub az elődöntő első meccsén nyert, többek között Marozsán is betalált! Azonban a visszavágó második félidejében a nagyszerű amerikai játékos, Lloyd szerzett előnyt a City javára. A győzelem is az angol klubé lett, de a 0-1 nem volt elég a döntőbe kerüléshez, ugyanis a francia együttesnek ez is belefért. Így hát francia házidöntőre kerül sor nyár elején!

IMG_20170430_020841

Vajon sikerül a címvédés a Lyonnak? (forrás: twitter.com/UWCL)

Lyon – Manchester City0-1 (0-0)Tj.: Lyon, 3-2-es összesítéssel
Gólszerzők: – , ill. Lloyd (57.)

A Női Bajnokok Ligája 2016/2017-es szezonjának döntőjére a walesi Cardiffban kerül sor. A finálét a két francia klub június elsején vívja majd a Cardiff City Stadionban.