PL: A bajnok Chelsea győzelemmel vette át a kupát – videóval

A bajnok és a liga utolsó már teljesen tét nélküli találkozón mérkőzött meg a Stamford Bridgen, ahol is a Chelsea simán elintézte a kieső Sunderlandet és ezzel köszönte meg a bajnoki serleget.

pedro

Chelsea – Sunderland 4-1 (1-1)
Helyszín: Stamford Bridge Vezette: N. Swarbrick
Gólszerzők: Willian (8.), Hazard (61.), Pedro (77.) Batsuhayi  (90.,90+2.) ill . Manquillo (3.)
Sárga lapok:Costa (38.) ill. Jones (48.)
Kiállítva: –

Chelsea: Courtois – Terry (Cahill 28.) , Luiz, Azpilicueta – Alonso, Fabregas, Kante, Moses – Hazard (Pedro 71.), Willian – Costa(Batsuhayi 62.) Vezetőedző: A. Conte

Sunderland: Pickford – Jones, O’Shea, Lescott – Manquillo, Larsson, Cattermole (Gibson 88.), Rodwell, Oviedo – Januzaj (Gooch62.) – Borini Vezetőedző: D. Moyes

Conte és a Chelsea bajnoki címe már az előzőfordulóban biztos volt, ám ezen a zárótalálkozón éppen hazai pályán veheti át a kupát a londoni csapat. Természetesen szépen szerették volna búcsúztatni a szezont és ehhez a legjobb ellenfelet kapták a Sunderland személyében. Ám Moyes együttesen a 3. percben már előnyben volt Manquillo révén. Ennek ellenére a Chelsea nem “rezelt be” és 5 percre rá Willian révén máris egyenlített. John Terryt Conte parádésan búcsúztatta a 28. percben egy cserével, így a legenda megtudta köszönni a közönségnek az elmúlt parádés éveket. A második játékrészben végül a győzelem, mi több a parádé is meglett. Hazard és Pedro révén már 3-1 volt az eredmény a 77. percben, majd Batsuhayi a hosszabbításban még bepakolt kettőt, ezzel 4-1-re nyerte a találkozót a Chelsea, így tökéletes az idei szezon lezárása. És ahogy azt már többször is leírtuk, úgy leírjuk utoljára még stílszerűen az utolsó fordulóban:  A 2016-2017-ES PREMIER LEAGUE SZEZON BAJNOK CSAPATA A CHELSEA FC.