U20-as vb: Portugália és Olaszország is vereséggel kezdett – videóval

A korosztályos dél-koreai vb második napján Portugália meglepetésre kapott ki, míg Olaszország rangadót bukott el.

IMG_20170521_151910

A portugálokat Zambia lépte le (forrás: twitter.com/FIFAcom)

A második napjához ért a 2017-es dél-koreai rendezésű U20-as labdarúgó-világbajnokság. Ezúttal lássuk, mi történt tehát a C- és D-csoport első körében.

C-csoport

A nap legelső meccse máris óriási meglepetéssel szolgált. A Portugálok a találkozó favoritjaként léptek pályára Zambia ellen, ám az afrikaiak ellen ez a szünetig csak mezőnyfölényben mutatkozott meg, és 1-1 kaput eltaláló lövésük volt a csapatoknak.

A fordulást követően megszületett a zambiaiak első gólja! Nagyon elemükben voltak az afrikai játékosok, akiknek vezető találatát Chiluya lőtte, a kipattanót a kapuba juttatva (1-0)! De ezzel még nem ért véget Zambia góljainak a sora! A 76. percben már kettő volt az előny, amikor Banda passza után Sakala lépett ki a bal szélen és lőtt nagyszerű gólt (2-0)! Portugália azért a végére kozmetikázott az eredményen – a hosszabbítás első percében Castro Ferreira lőtte be távolról a kipattanót (2-1). Ennek ellenére a három pont Zambiáé, amely az élről várhatja a folytatást!

Zambia – Portugália • 2-1 (0-0)
Gólszerzők: Chiluya (51.), Sakala (76.), ill. Castro Ferreira (90+1.)

Ezt követően a C-csoport másik meccsén Irán játszott Costa Rica ellen. Az első játékrészben hiába irányított mezőnyben a közép-amerikai válogatott, a labdát kevesebbet birtokló irániak tudtak csak eltalálni a szünetig a kaput, kétszer is, de a szünetig gól mégsem esett.

A végére azt is megállapíthattuk, hogy Costa Rica korosztályos​ nemzeti csapata egyszer sem találta el az iráni kaput, igaz a szünet után az ázsiaiak is csak egyszer, viszont ez elég is volt a három pont bezsebeléséhez! Mehdikhani a 81. percben lőtt szépen a jobb alsóba, ezzel eldöntve a találkozót (1-0)!

D-csoport

A ‘D’ jelű kvartett programját a Dél-Afrika – Japán összecsapás nyitotta meg az ázsiai világbajnokságon. Az afrikai válogatott egyszer talált kaput a szünetig, ami vezetést is eredményezett, míg a japánok 11 lövéséből egy sem ment kapura! A 7. minutumban nagyszerű előkészítés után Margeman bombasztikus lökete ment egy kis védelmi rásegítéssel (1-0). Ezek után viszont kaput eltaláló lövések hiányában nem eshetett már gól a pihenőig.

A folytatásra megrázta magát Japán válogatottja, amely már a 48. percben egyenlített! Ekkor Ogawa sarkazása után haladt át kevéssel a gólvonalon a labda (1-1)! A 72. minutumban már az állást is megfordította Japán – Kubo pontos passza után Doan életerős lövéséből született a találat, amely igencsak szépre sikeredett (1-2)!

A második félidőre tehát érvényesítette a papírformát Japán, amely ezzel jelenleg vezeti a D-csoportot.

Dél-Afrika – Japán • 1-2 (1-0)
Gólszerzők: Margeman (7.), ill. Ogawa (48.), Doan (72.)

A kvartett másik, s egyben a nap zárómeccsén, a nemrég véget ért Olaszország – Uruguay találkozón egy gól döntött a három pont sorsáról. Ezen a meccsen mindkét oldalról sokkal több helyzetet láthatott a publikum, de úgy tűnt, csak az első félidő végén születik meg az első gól. Ez viszont ekkor sem sikerült, Uruguay tizenegyest hibázott De La Cruz révén a 44. percben!

Viszont a 76. minutumban Amaral elképesztően nagy szabadrúgásgólja – amelyet még sokáig fognak emlegetni – eldöntötte a találkozót (0-1)! A D-csoport első rangadója után tehát a dél-amerikai válogatott örülhetett, amely a második helyről várja a folytatást.

Olaszország – Uruguay • 0-1 (0-0)
Gólszerzők: – , ill. Amaral (76.)