Serie A: Az Inter kiütéssel zárta a szezont, az Empoli kiesett – videóval

Az Inter tét nélküli meccset nyert meg tankként átgázolva az Udinesén, miközben a már kiesett Palermo magával rántotta a bennmaradásért küzdő Empolit is az olasz élvonal 2016/2017-es szezonjának utolsó, 38. fordulójában.

FC+Internazionale+v+Udinese+Calcio+Serie+c3AHX_ChoI6l

Eder kétszer is bevette az Udinese kapuját (forrás: zimbio.com)

Az Inter számára a legfájdalmasabb az lehetett, hogy oly módon nem volt már tétje az utolsó bajnokijának ebben a szezonban, hogy győzelmük esetén is egy ponttal előttük zárt a városi rivális AC Milan, amely ezzel Európa-liga selejtezőbe jutott, a kék-feketék pedig lecsúsztak már az európai kupaszereplésről.

Mindesetre Milánóban az Inter az Udinesét fogadta, és a vendégek számára is tét nélküli volt már ez a bajnoki.

A hazaiak gyorsan tettek arról, hogy mégiscsak méltó módon fejezzék be otthon a szezont.

A 6. minutumban Santon passza után Eder volt közelről eredményes (1-0), majd a 18. percben Perisic révén megduplázta előnyét az Inter – ezúttal az első gólt szerző játékos adta az asszisztot (2-0)!

A 23. percben Eder ismét gólt szerezhetett volna, ám fejese kevéssel ment mellé.

Viszont nem ért véget az első félidei találatok sora! A 36. percben Brozovic lőtt elképesztően nagy gólt, mellyel már az Udinese kiütésére hajazott a milánói gárda (3-0)!

A folytatásban nem telt el tíz perc, és Eder ismét betalált, ezzel pedig már néggyel ment az Inter (4-0)!

Az 57. minutumban Zapata törekedett a szépítésre, de nagy szólója után a labda mellé ment, két perccel később pedig a túloldalon lőtt kapufát Palacio!

A 76. percben sikerült a szépítés a vendégeknek, amikor is Balic nagyszerű gólját láthatta a publikum (4-1).

Három perccel ezután pedig jött egy újabb Inter-gól! A 79. percben Angellán pattant meg a labda, és jutott saját csapata kapujába (5-1)!

A legvégén még Zapata szépített, ezzel alakult ki a hét gólt hozó meccs végeredménye (5-2).

A vége így is sima lett, kiütéses győzelemmel zárta ezzel a szezont az Inter.

Inter – Udinese • 5-2 (3-0)
Helyszín: Giuseppe Meazza Stadion. Vezette: Aleandro Di Paolo
Gólszerzők: Eder (5., 54.), Perisic (18.), Brozovic (36.), Angella (79. – öngól), ill. Balic (76.), Zapata (90+3.)
Sárga lapok: D’Ambrosio (63.), Sainsbury (83.), ill. Widmer (71.)

Inter: Carrizo – D’Ambrosio, Medel (Nagatomo, 46.), Andreolli, Santon (Sainsbury, 71.) – Gagliardini, Kondogbia – Candreva, Brozovic, Perisic (Palacio, 56.). Vezetőedző: Stefano Vecchi

Udinese: Scuffet – Heurthaux (Matos, 28.), Angella, Felipe – Widmer, Halfredsson (Evangelista, 60.), Balic, Jankto (Badu, 46.), Gabriel – Thereau, Zapata. Vezetőedző: Luigi Delneri

IMG_20170528_230206

A Palermo gáncsolta el a bennmaradásért folytatott harcában az Empolit (forrás: twitter.com/EmpoliCalcio)

Az Empoli a már kiesett Palermo otthonában küzdött meg a bennmaradásért. A vendégeknek a győzelem biztosan azt jelentette volna, hogy az élvonalban kezdhetik meg a következő szezont is.

Hiába irányított végig az Empoli, és volt több helyzete is a klubnak, a már Serie B-be készülő Palermo a 76. percben Nestorovski révén került előnybe (1-0), majd a 85. minutumban Bruno Henrique emelte nagyszerűen át az ellenfél kapusa fölött a labdát, ezzel pedig megduplázta előnyét a szicíliai klub (2-0). Lényegében ezzel meg is pecsételődött az Empoli sorsa, ám a vendégek nagyon igyekeztek, ennek következtében pedig Krunic fejese révén szépítettek a vendégek a hajrában (2-1).

A Palermo ezzel azt is megteremtette, hogy a következő idényben is játsszon bajnoki meccset az Empolival, melynek utóbbi nem örülhet, hiszen a másodosztályban folytatja ezzel a most vereséget szenvedett klub is.

A hazaiak magyarjai közül Balogh játszott a meccsen, de nem kezdőként, hanem a 73. perctől, Jajalót váltva.

Palermo – Empoli • 2-1 (0-0)
Gólszerzők: Nestorovski (76.), Bruno Henrique (85.), ill. Krunic (87.)

Kiesett: Empoli, Palermo, Pescara

Mi a következő szezontól is beszámolunk a Serie A összes meccséről, és még a most zárult idény kapcsán is jövünk több összegző cikkel is. Ne feledjék, jövő hétvégén pedig a Juventus Real Madrid elleni BL-döntőjéről is olvashatnak nálunk!